Προς το περιεχόμενο

help με την ανασυγκροτηση!!!!


xZEUSx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω εναν η/υ και εχω χωρισει τον σκληρο σε 2 μεροι.Το προβλημα ειναι οτι οταν παω να κανω ανασυγκροτηση στον ενα απο τα δυο μεροι εκει οπου εχω τα windows φτανει μεχρι το 50% περιπου και μετα μου πεταει ενα ταμπελακι οτι δεν ηταν δυνατη η ολοκληρωση της ανασυγκροτησης δισκων.Εχεται καμια ιδεα η κατι να μου προτεινεται?plz!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε πρώτα έλεγχο στον δίσκο με τσεκαρισμένη την εντολή ανίχνευση και ανάκτηση καταστραμμένων τομέων δίσκου (και αν δεν πιάσει γράψε τι μήνυμα πετάει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ποιο προγραμμα προσπαθεις να κανεις ανασυγκροτηση? με το windows defrag,η καποιο αλλο προγραμμα?

απο ποτε εχεις να κανεις format?

ποσο καιρο ειχες να κανεις ανασυγκροτηση και εξεταση δισκων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε από ασφαλείς λειτουργία αν δεν πιάσει βάζεις cd εγκαταστάσεις των windows μπουταρεις από εκεί και σε σημείο που σου λέει για συνεχεία Enter και για επιδιορθώσει R εσύ πατάς το R σε βγάζει της εκδώσεις των windows που έχεις εγκατεστημένες διαλέγεις αυτήν που θέλεις και σου ζητά το password αν δεν έχεις πατάς Enter μετά γραφείς την εντολή chkdsk –p –r και θα κάνει των έλεγχο μετά δοκίμασε την ανασυγκρότηση από windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Εναρξη

. Εκτέλεση

. cmd και ok

. Βγάζει ενα παράθυρο μαύρο, γράφεις chkdsk και πατάς enter.

 

Θα ψάξει αρκετά και αν υπάρχουν σφάλματα θα στα πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Εναρξη

. Εκτέλεση

. cmd και ok

. Βγάζει ενα παράθυρο μαύρο, γράφεις chkdsk και πατάς enter.

 

Θα ψάξει αρκετά και αν υπάρχουν σφάλματα θα στα πει.

 

Το έχω προαναφέρει επάνω απλός κάνει το check με από cd της εγκαταστάσεις(από εκεί κάνεις σε δύσκολες περιπτώσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω προαναφέρει επάνω απλός κάνει το check με από cd της εγκαταστάσεις(από εκεί κάνεις σε δύσκολες περιπτώσεις)

 

Καλά τα λες και συμφωνώ μαζί σου αλλά το θεώρησα πιο απλό αυτό που έγραψα για τη περίπτωση που δεν ξέρει και πολλά.

Αν πρόσεξες τα έγραψα για αρχάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ FORMAT ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΙΜΑ ΑΠΛΑ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΔΥΜΙΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΙΜΑ ΣΤΙΝ ΑΡΧΙ ΙΤΑΝ ΟΚ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧς ΚΑΝΕΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...