Προς το περιεχόμενο

Internet μέσω κινητών


bomberb17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω 2 κινητά τα οποία έχουν μεταξύ τους άπειρο χρόνο ομιλίας (είναι εταιρικά μέσα σε vpn). Θα΄θελα να συνδέσω με κάποιο τρόπο το 1 στο σταθερό μου Η/Υ έτσι ώστε να το καλώ με το άλλο σαν κλήση modem και να μπαίνω στο Internet από το laptop μου... Γίνεται αυτό με κάποιο τρόπο ξέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη υπηρεσια που μπορεις να χρησημοποιησης για αυτο και να ειναι φθηνη ειναι το Wind Plus Non Stop με 3,5 ευρω. Ολες οι αλλες εταιρεις εχουν με ογκοχρεωση που τα χρηματα/mb ειναι πολα.

 

Αυτο κανω με το Κινητο στο laptop. Ξερω για νοκια που γινεται αυτο με την χρηση του PC Suite και την επιλογη Για συνδεση στο ιντερνετ (οπου βαζεις της ριθμυσεις του Wind Plus Non Stop) και εχεις απεριοριστο surfing.

 

Αυτο ομως ειναι μονο για σερφ, και οχι για download (γιατι σε κοβει μεσω proxy για αρχεια μεγαλυτερα απο 1 mb)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη υπηρεσια που μπορεις να χρησημοποιησης για αυτο και να ειναι φθηνη ειναι το Wind Plus Non Stop με 3,5 ευρω. Ολες οι αλλες εταιρεις εχουν με ογκοχρεωση που τα χρηματα/mb ειναι πολα.

 

Αυτο κανω με το Κινητο στο laptop. Ξερω για νοκια που γινεται αυτο με την χρηση του PC Suite και την επιλογη Για συνδεση στο ιντερνετ (οπου βαζεις της ριθμυσεις του Wind Plus Non Stop) και εχεις απεριοριστο surfing.

 

Αυτο ομως ειναι μονο για σερφ, και οχι για download (γιατι σε κοβει μεσω proxy για αρχεια μεγαλυτερα απο 1 mb)

 

Τι να το κάνω αυτό αφού έχω άπειρο χρόνο ήδη μεταξύ 2 κινητών όπως εξηγώ παραπάνω. Στην ουσία το πρόβλημά μου είναι να συνδέσω με κάποιο τρόπο τα κινητά (ή τις sim κάρτες) και να τα χρησιμοποιώ ως μόντεμ κάνοντας κλήση από το ένα στο άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...