Προς το περιεχόμενο

Agp χρήστης και νέα παιχνίδια


G.Mustang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν γεια σας..

Έχω ένα pc με την παρακάτω περιγραφή:

PSU 300W

Abit kv8 pro

AMD 64 3200 @2,4 s754

Gigabyte 6600gt

2x512mb RAM

Και το ερωτημά μου είναι το εξής..: Με ποια κάρτα γραφικών θα δω σημαντική διαφορά από την υπάρχον. Ξέρω οτι θα πρέπει να αλλάξω και τροφοδοτικό, οπότε δεκτές όλες οι προτάσεις άνευ περιορισμό τιμής. Να ξεκαθαρίσω απο την αρχή οτι δεν θέλω ακόμα να κάνω ριζική αναβάθμιση καθώς με το συγκεκριμένο pc παίζω τα καινούρια παιχνίδια με αξιοπρεπή ποιότητα.Η αρχή του κακού ήταν όταν έβαλα το demo του Crysis και το έπαιζα με ρυθμίσεις 1280x1024 και όλα low. Έτσι μου μπήκε η ιδέα να πάρω μια κάρτα γραφικών για αυτά τα νέα παιχνίδια γιατί είμαι σίγουρος οτι απο 'δω και πέρα θα παίζω πολλά σε low ρυθμίσεις. Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ακούσει για καινούριες κάρτες agp απο την Nvidia. Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eγω θα προτεινα αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.513306 ή αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510600 .

Με αυτο το τροφοδοτικο θα παιξει ανετα. http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650646

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε προλαβα στο τσακ χιχι!

 

Παντως εγω να προσθεσω οτι δεν θα εδινα λεφτα σε ενα τετοιο pc.

Θα περιμενα ακομα για να παρω καινουριο (αλλα αυτο εξαρταται και απο τα οικονομικα του καθενος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ έχω μία Gecube X1950XT με 256ΜΒ GDDR3 και τα τελευταία παιχνίδια τα παίζω τα περισσότερα με 1280χ1024 σε MEDIUM και πάνω details και αντέχει η καρτούλα. Δεν ξέρω αν έχει βγεί καλύτερη κάρτα απο αυτή πλέον...

Σε κανένα μήνα θα την πουλήσω γιατί θα αγοράσω καινούργιο σύστημα..

Πάντως την έχω ευχαριστηθεί όσο καμμία άλλη μέχρι στιγμής. Στο λόγο μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προλαβα στο τσακ χιχι!

 

Παντως εγω να προσθεσω οτι δεν θα εδινα λεφτα σε ενα τετοιο pc.

Θα περιμενα ακομα για να παρω καινουριο (αλλα αυτο εξαρταται και απο τα οικονομικα του καθενος).

GeorgeMan και εγώ δεν είχα σκοπό να δώσω ούτε cents για αυτό το pc αλλά μ' αυτά που βλέπω άρχισα να το ξανασκέφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και η κάρτα που σας λέω..

 

Gecube ATI X1950XT 256MB GDDR3 (my precious...) ήθελα να την καμαρώσω γιαυτό την επισύναψα.. :-D:-D (και για εμπορικούς σκοπούς φυσικά αφού σε λίγο καιρό θα την δείτε και στις αγγελίες του insomnia.gr)

post-36667-129062955576_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες εδω http://www.atomicmpc.com.au/forums.asp?s=2&c=7&t=9354 για τις απαιτησεις σε ρευμα της καθε καρτας γραφικων...επισης εχε υποψη σου οτι 1Watt=1VoltX1A για το ποσα watt δινει θεωρητικα το καθε τροφοδιτικο σε καθε γραμμη του,με ουσιαστικο περιορισμο τα συνολικα watt που μπορει να δωσει σε ολες τις γραμμες πχ 350 ωστε να δουλεψει cpu+chipset+gpu+ανεμιστηρες+dvd+μνημες+++

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες αν οι μνημες που εχεις επανω τωρα τρεχουν στη μεγιστη ταχυτητα πχ400mhz που υποστηριζει η μητρικη σου.αν οχι παρε ενα γιγα 2χ512 να τρεχουν στο μεγιστο που υποστηριζει η μητρικη και βγαλε τελειως τις παλιες γιατι αν μεινουν μαζι ολες θα τρεχουν με τη ταχυτητα της μικροτερης.αν οι μνημες ειναι στη μεγιστη που υπ.η μητ. τοτε και να παρεις αλλο ενα γιγα δε θα δεις και καμμια τρελλη διαφορα αν και με τη φτηνια που εχει πεσει τελευταια στις μνημες μπορει και να αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες αν οι μνημες που εχεις επανω τωρα τρεχουν στη μεγιστη ταχυτητα πχ400mhz που υποστηριζει η μητρικη σου.αν οχι παρε ενα γιγα 2χ512 να τρεχουν στο μεγιστο που υποστηριζει η μητρικη και βγαλε τελειως τις παλιες γιατι αν μεινουν μαζι ολες θα τρεχουν με τη ταχυτητα της μικροτερης.αν οι μνημες ειναι στη μεγιστη που υπ.η μητ. τοτε και να παρεις αλλο ενα γιγα δε θα δεις και καμμια τρελλη διαφορα αν και με τη φτηνια που εχει πεσει τελευταια στις μνημες μπορει και να αξιζει

 

Δεν αξιζει στην καμια να αλλαξεις ddr1 μνημες με ddr1υψηλοτερου χρονισμου...

Αδερφε γνωμη μου ειναι πως αν το σκεφτεσαι κ για ραμ πηγαινε για καινουργιο pc.

Πιο φτηνα κοστιζουν 2x1gb 667(~44euro) παρα 1gb ddr1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...