Προς το περιεχόμενο

Τα φώτα σας για αλλαγή κάρτας γραφικών


djapal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι ότι σε αυτό το κομμάτι πρώτη φορά γράφω!

 

Λοιπόν έχω έναν υπολογιστή P4 Prescott overclocked στα 3.6Ghz

μνήμη 2 Χ 512MB

μητρική Asus p4p800 Deluxe

μια κάρτα FX5500 (δε θυμάμαι εταιρεία)

και 350W τροφοδοτικό.

 

Θέλω να παίξω κανένα καινούριο παιχνιδάκι, βλέπε Call of Duty 4, EMpire Earth 3, Unreal Tournament 2007.

Θα μπορέσω να παίξω αν βάλω 600άρι τροφοδοτικό και μια νέα κάρτα;

Σκέφτομαι για αυτήν εδώ http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.513262

μια και η μητρική δεν υποστηρίζει pci-e.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H συγκεκριμενη ειναι αρκετα αδυναμη...

Θα σου ελεγα να ψαξεις να βρεις απο τις αγγελιες καμια x1950gt/pro/xt στα ~110/120/140 η ακομα και καμια 7600gt/7800gs/7900gs στα ~70/80/90ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ...X1950 PRO 512MB+ENA KALO TROFODOTIKO ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 450 WATT ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΤΑΞΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΤΣΑΜΠΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΜΗ ΚΑΡΤΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η X1950 ΠΡΟ EINAI H ELAXISTH KARTA ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@topos ευχαριστώ για τις πριβέ συμβουλές. Αν είναι θα ρωτήσω σε κάποιο άλλο thread, αν χρειαστώ κάτι παραπάνω ;)

 

Οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok thanks. Αλλά γιατί (?) ,αφού στην ουσία έχουν σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά.... Ναι το ξέρω οτι είναι σε elipsi, αλλά δεν μπορεί - μέχρι τα Χριστούγεννα θα ξανακυκλοφορίσουν μερικές (ελπίζω δηλαδή). Αλλά και οι συγκεκριμένες ati, πόσο χειρότερες να είναι? Για να φουλάρω το the witcher την θέλω. Και πάλι ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...