Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν παίζεται ο ΟΤΕ. Αυτή η εταιρία είναι τραγωδία. Έκανα ένα μεγάλο λάθος να πάρω το connex trial που προσφεραν με ένα περιοδικό. Από εκεί ξεκινάει το δράμα μου. Λίγο πριν τελείωσει λοιπόν έκανα αίτηση στη forthnet για double play soho. Όταν λοιπόν τελείωσε το connex trial με πήραν τηλέφωνο από τον ΟΤΕ αν θέλω να συνεχίσω και τους ενημέρωσα ότι δεν θέλω να συνεχίσω γιατί έχω κάνει αίτηση σε άλλη εταιρία για adsl. Επί ένα μήνα απορρίπτονταν η αίτηση που είχα κάνει στη forthnet από τον ΟΤΕ και δεν μπορούσα να καταλάβω το γιατί. Τελικά ανακάλυψα ότι είχαν αφήσει από τον ΟΤΕ την πόρτα της γραμμής ADSL ανοιχτή! Γι αυτό το λόγο αππορίπτονταν το αίτημά μου. ΟΚ μέχρι εδώ ίσως φταίω λίγο και εγώ που δεν δήλωσα ξεκάθαρα ότι θέλω να διακοπή της γραμμής μου (Αν και πίστευα ότι γινόταν αυτόματα από τη στιγμή που τελείωνε το trial). Τεσπά. Το πρόβλημα βασικά ξεκινάει από εδώ και πέρα. Μόλις αντιλήφθηκα το τι γίνεται παίρνω τηλ. στον ΟΤΕ και κάνω αίτηση για κατάργηση της γραμμής (μου ζητάνε αρ. ταυτότητας κτλ). Μου λένε ότι το αίτημα θα ολοκληρωθεί σε δύο μέρες. Παίρνω λοιπόν μετά από δύο μέρες και ρωτάω αν έχει ολοκληρωθεί. Ο υπάλληλος με ενημερώνει ότι ακόμα εκρεμμεί. Οκ περιμένω και παίρνω μετά από δύο μέρες και ακούω το εξής παράλογο. Μου λέει ο υπάλληλος ότι δεν έχει γίνει αίτηση για κατάργηση. Κουφάθηκα φώναξα λίγο και αναγκάστικα να κάνω αίτηση απο την αρχή. Να μην τα πολυλογώ έχει ήδη περάσει μία εβδομάδα και μετά από τρία τηλεφωνήματα και δύο καταγεγραμένα παράπονα από τους υπαλλήλους με παίρνουν σήμερα τηλέφωνο για να μου πουν ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο σύστημά τους και θα χρειαστούν 12 εργάσιμες ημέρες για την απενεργοποίηση της γραμμής μου. Είμαι έτοιμος να σκάσω και αναρωτιέμαι όλα αυτά είναι τυχαία ή γίνονται επίτηδες μέχρι να σπάσουν τα νέυρα σου και να αναγκαστείς να μείνεις στον ΟΤΕ. Μπορώ να κάνω κάτι μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει ενδεχόμενο όλα αυτά να είναι αλήθεια και συμπτώσεις; Τόσο καντέμης είμαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελουν να το καταλαβουν, ακομη οτι αν υπηρχε τροπος θα ειχαν φυγει σχεδον ολοι αμεσως απο τον οτε,κανουν οτι μπορουν οπως λες να μην αφησουν να φυγουν,τα ιδια και εδω στην Αθηνα,ολοι που αλλαζουν και επιλεγουν εναλλακτικο τα ιδια περνουν.Καθυστερουν τις αποχωρησεις οσο μπορουν αλλα το πηραν αποφαση οι καταναλωτες εστω και ετσι παλι φευγουν για οικονομικοτερα και σε πιο καλες αποδοσεις ταχυτητων και το συμαντικοτερο και για την δωρεαν τηλεφωνια προς ολες τις εταιριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο οτε ακομα καλα την βγαζη αν σκεφτητε την επαρχια που ειναι υποδουλη στα χερια του οτε ΄γι αυτο και κρατιουνται ακομα και δεν ιδρωνουν.

να δουμε τι θα κανουν οταν οι παροχοι θα εχουν καλυψη σε ολη την ελλαδα.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mη μασατε...ελλαδα ολε χωρα της ΔΕΗ και του ΟΤΕ... κτλ..ακουστε πότε εκανα αιτηση για 2play...

Απριλιο....και πότε ενεργοποιηθηκα????Οκτωβριο...

και ολα αυτα ηταν γιατι ο οτε δεν ηθελε να με χασει απο πελατη...τελικα με εχασε,και ησυχασε,και ησυχασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mη μασατε...ελλαδα ολε χωρα της ΔΕΗ και του ΟΤΕ... κτλ..ακουστε πότε εκανα αιτηση για 2play...

Απριλιο....και πότε ενεργοποιηθηκα????Οκτωβριο...

και ολα αυτα ηταν γιατι ο οτε δεν ηθελε να με χασει απο πελατη...τελικα με εχασε,και ησυχασε,και ησυχασα

 

kai ti se kanei na pisteuis pws ego tora tha kano aitisi gia idiotikito kai na min gia 6 mines xoris tel? eidi imai epei 3 mines xoris tel...den paei allo

lew na paw ston POTE kai na exo to kefali mou isixo

ti na ta kano ta 24 mpbs?

sampws tha ta piasw?mpaaaaaaaaaaaa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδιώκτητα δίκτυα περιορίζονται σε υπεραστικές διαδρομές. Δηλαδή μέσα στην πόλη οι γραμμές παραμένουν του οτε και οι διάφορες εταιρίες εξακολουθούν να νοικιάζουν σε αυτον, άσχετα αν εμεις παύουμε να πληρώνουμε το πάγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ολα αυτα ηταν γιατι ο οτε δεν ηθελε να με χασει απο πελατη...τελικα με εχασε,και ησυχασε,και ησυχασα

εμενα ρε φιλαρακι,γιατι μου ενεργοποιηθηκε η συνδεση σε 25 μερες

? εμενα δεν με ηθελε για πελατη του ο οτε? γιατι δεν μου κανανε τα ιδια και εμενα?

 

να δουμε τι θα κανουν οταν οι παροχοι θα εχουν καλυψη σε ολη την ελλαδα

καλα.οταν ερθει αυτη η ωρα,ξαναποσταρε. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egw auto pou ksero ine oti kai na gini... provlimata tha iparxoun se opio paroxea kai na ise... pados kati prepi na gini me tin istoria alagis paroxea... ine sketi kolasi!!! Oloi pados mexri tora prosferoun pola perisotera apo auta pou dini o OTE pou to pezi adiaforos! Den pai allo!!! ELEOOOOOOOOOOOOOOS!!!

Auti i eksipni pou rixnoun prostima stou paroxous kathe tris kai ligo gia paparies den kitane tin ekmetaleusi pou iparxi is varos mas!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AKOUSTE EDW

 

paw OTE na kano syndesi INTERNET OTENET or CONNEX

 

ti mou eipaneeeeeee reeeeeeeeeeeeeeeeee?

 

den exoume DSLAM min kaneis aitisi tora ahahahahahahhaahhahga

 

reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

kakws eprepe na sou poune oti exoune afthones thures kai na kaneis tin aitisi k na perimeneis san karagiozis kana 4mino gia na staniareis!!

olo xazomares..

 

apla meta apo liges meres ksanapare til k rwta an exei eleutherwthei tpt.. ts ts ts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζεται ο ΟΤΕ. Αυτή η εταιρία είναι τραγωδία. Έκανα ένα μεγάλο λάθος να πάρω το connex trial που προσφεραν με ένα περιοδικό. Από εκεί ξεκινάει το δράμα μου. Λίγο πριν τελείωσει λοιπόν έκανα αίτηση στη forthnet για double play soho. Όταν λοιπόν τελείωσε το connex trial με πήραν τηλέφωνο από τον ΟΤΕ αν θέλω να συνεχίσω και τους ενημέρωσα ότι δεν θέλω να συνεχίσω γιατί έχω κάνει αίτηση σε άλλη εταιρία για adsl. Επί ένα μήνα απορρίπτονταν η αίτηση που είχα κάνει στη forthnet από τον ΟΤΕ και δεν μπορούσα να καταλάβω το γιατί. Τελικά ανακάλυψα ότι είχαν αφήσει από τον ΟΤΕ την πόρτα της γραμμής ADSL ανοιχτή! Γι αυτό το λόγο αππορίπτονταν το αίτημά μου. ΟΚ μέχρι εδώ ίσως φταίω λίγο και εγώ που δεν δήλωσα ξεκάθαρα ότι θέλω να διακοπή της γραμμής μου (Αν και πίστευα ότι γινόταν αυτόματα από τη στιγμή που τελείωνε το trial). Τεσπά. Το πρόβλημα βασικά ξεκινάει από εδώ και πέρα. Μόλις αντιλήφθηκα το τι γίνεται παίρνω τηλ. στον ΟΤΕ και κάνω αίτηση για κατάργηση της γραμμής (μου ζητάνε αρ. ταυτότητας κτλ). Μου λένε ότι το αίτημα θα ολοκληρωθεί σε δύο μέρες. Παίρνω λοιπόν μετά από δύο μέρες και ρωτάω αν έχει ολοκληρωθεί. Ο υπάλληλος με ενημερώνει ότι ακόμα εκρεμμεί. Οκ περιμένω και παίρνω μετά από δύο μέρες και ακούω το εξής παράλογο. Μου λέει ο υπάλληλος ότι δεν έχει γίνει αίτηση για κατάργηση. Κουφάθηκα φώναξα λίγο και αναγκάστικα να κάνω αίτηση απο την αρχή. Να μην τα πολυλογώ έχει ήδη περάσει μία εβδομάδα και μετά από τρία τηλεφωνήματα και δύο καταγεγραμένα παράπονα από τους υπαλλήλους με παίρνουν σήμερα τηλέφωνο για να μου πουν ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο σύστημά τους και θα χρειαστούν 12 εργάσιμες ημέρες για την απενεργοποίηση της γραμμής μου. Είμαι έτοιμος να σκάσω και αναρωτιέμαι όλα αυτά είναι τυχαία ή γίνονται επίτηδες μέχρι να σπάσουν τα νέυρα σου και να αναγκαστείς να μείνεις στον ΟΤΕ. Μπορώ να κάνω κάτι μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει ενδεχόμενο όλα αυτά να είναι αλήθεια και συμπτώσεις; Τόσο καντέμης είμαι;

 

 

gia na milisei k o prwin otetzis tis pareas. sunithws otan ligei mia sundesi i thura sti grammi sou menei anoixti se periptwsi pou theleis na ananewseis tin sundesi. efoson den itheles na tin ananewsis kaneis aitisi gia katargisi(merikes fores ta paidakia sto tmima den einai plirws enimerwmena k mporei na min sto eipan genika ginetai ena mperdema me tis katargiseis) apo ti stigmi pou kaneis esu tin aitisoula sou to polu se 10 meroules exei "apeleutherwthei" i thura.oso gia to oti meta apo 2 meres den upirxe aitisi tin prwti fora pou prospathises apla den eixe kataxwrithei akoma sto pc tous- mi masas autes oi diadikasies einai polu tupou grafeiokrateia k etsi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...