Προς το περιεχόμενο

Remote Desktop problem Vista ultimate


georgevass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καλημέρα !

Ειναι η πρωτη φορα που συμμετέχω σε συζητηση και ζητω απεγνωσμενα μια απάντηση σε ενα πολυ κουλο προβλημα που παρουσιαστηκε.

Εδω και πολλα χρονια χρησιμοποιω το remote desktop για να μπορω να επικοινωνω στο lan δυκτιο που εχω φτιαξει σπιτι. Ο λογος ειναι οτι υπαρχει μονο μια οθονη και οτι με αυτον τον τροπο δεν χρειαζεται να εχει περιφεριακα ο μικρος ο οποιος μενει και ανοιχτος συνεχεια και βρισκεται και σε αλλο δωματιο. OK. Και οι δυο εχουν vista και ξαφνικα ενω ολα πηγαιναν καλα παω να μπω μια μερα και η αρνηση του ηταν καθολικη λεγοντας μου οτι τα στοιχεια που εισαγω δεν ισχυουν (πραγμα που δε παιζει). Εχω δοκιμασει πολλα πραγματα δε δουλευει τιποτα. Α ! ξεχασα να πω πως το δυκτιο υπαρχει και μπορω να κανω ping με επιτυχια αλλα και να δω τους υπολογιστες στο δυκτιο (αν και καποια απο τα sharing, συγκεκριμενα ενας δισκος και το desktop(Folder) δεν με αφηνει να μπω γιατι δεν εχω δικαιωματα χρηστη(παρολο που εχω δωσει). Αυτα. Ευχαριστω και περιμενω με αγωνια. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Genika file mou me ta windows to na xanoun tin bala apo mona tous ine sixno fenomeno... Egw den tha psakso na vro provlima gia ta windows ala gia to remote pou xrisimopiis...

Tha sou protino na dokimasis to VNC http://www.realvnc.com/ to opio ine apo ta pio elafria kai evelikta remote ever.... den asxolite me katholou me oti exi na kani me restrictions ton windows... to mono pou bori na to blockari ine kapio firewall pou exi vali... ala kai pali sou to lei oti den bori epikinonisi gia auto ton logo! Dokimase to... den exis na xasis tipota! Ean thes kapia pio proxorimeni ekdosi apo tin autin pou exi sto site PM me!

Elpizo na boithisa!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...