Προς το περιεχόμενο

ATI X1950PRO VS GF 7600


makisss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,

Έχω ένα δίλημμα.Έχω μια Ge Force FX5700 LE και επειδή είναι πλέον πανάρχαια θέλω να την αλλάξω.Τί προτείνετε:ΑΤΙ Χ1950PRO 256MB ή Ge Force NX7600GS 512MB;AGP εννοείται.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai file tha einai tragiki... egw eixa mia FX 5200 kai pira tin 7600gs kai ta exw paiksei... tromeres diafores...ase pou i palia de tha epaize ta Call of Duty 4(twra i 7600gs to paizei sta full grafika xwris kanena prob) NFS Pro Street, Crysis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai file tha einai tragiki... egw eixa mia FX 5200 kai pira tin 7600gs kai ta exw paiksei... tromeres diafores...ase pou i palia de tha epaize ta Call of Duty 4(twra i 7600gs to paizei sta full grafika xwris kanena prob) NFS Pro Street, Crysis...

 

Η διαφορα ειναι οντως τραγικη(5700le~5200fx=απο τις χειροτερες καρτες που βγηκαν ποτε...).Αλλα νομιζω πως ψιλουπερβαλεις και για τις δυνατοτητες της 7600gs...

Στην καμια η 7600gs να παιζει call of duty high γραφικα,δεν θα αναφερω καν το crysis που ακομα και η 8800gts παιζει να τα βρισκει σκουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol file ola sto full kai 1024x768 kai den kollaei katholou... an kai me meiwnei ligo o epeksergastis (P4 3.00GHz)... isxiei pantws... tha prospathisw a traviksw video me to fraps alla mporie na kollaei logw epeksergasti...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai file tha einai tragiki... egw eixa mia FX 5200 kai pira tin 7600gs kai ta exw paiksei... tromeres diafores...ase pou i palia de tha epaize ta Call of Duty 4(twra i 7600gs to paizei sta full grafika xwris kanena prob) NFS Pro Street, Crysis...

 

File poli diskolo eos adinato mou akougetai auto pou les

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε το FRAPS και όρισε το κουμπί της αρεσκείας σου για " Βenchmarking Hotkey " ;)

 

frapsqi7.png

 

Άνοιξε το Crysis ή το COD4 και πάτα το Hotkey που έχεις ορίσει ... Μετά από κάμποσα λεπτά ξαναπάτα το ώστε να σταματήσει τη μέτρηση ... Πήγαινε στο φάκελο του FRAPS στο αρχείο FRAPSLOG.txt, άνοιξέ το και βγάλε μας μια photo ώστε να δούμε τα FPS που έχεις ... π.χ.

 

fraps2pr0.png

 

Μην ξεχάσεις να αναφέρεις και την ανάλυση, τα details, το AA & AF που έχεις ορίσει etc ;)

 

Γιατί με 7600GS, ακόμα και Vmoded, o/ced under SS λίγο δύσκολο να έχεις ΤΟΣΟ καλά αποτελέσματα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fps exw girw sta 17 alla den me noiazei me 4x AA kai 1024x768... den exw dei posa exei xwris 4x AA... tha to koitaksw...

 

OMG ! Ένα παιχνίδι είναι playable όταν έχει > 30fps ... Με 17fps από όσα έχω δει στο 3D Mark 06 (γιατί σε παιχνίδι δεν έχω παίσει ποτέ τόσο κάτω :-D), πραγματικά σ-έ-ρ-ν-ε-τ-α-ι ... Κατέβασε την ανάλυση στα 800 x 600, εννοείται χωρίς AA & AF, και παίξε με τα details για να γίνει το παιχνίδι playable ... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ ... Κάνε αυτό που σου είπα παραπάνω με το Fraps όταν είσαι in-game, να δούμε πόσα fps έχεις min, max και average ...

Στο παραπάνω post σου είπες : "έχω γύρω στα 17fps", ενώ τώρα "όχι, όχι έχω 17fps στα μακρινά πλάνα - φαντάζομαι εννοείς τα τοπία κ.τ.λ :confused:" ... Γι' αυτό σου λέω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το crysis που ακομα και η 8800gts παιζει να τα βρισκει σκουρα...

 

όχι παίζει, ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΚΟΥΡΑ! :mad:

 

den kollaei re guys...ta 17 fps einai sinithws se makrina plana oxi se olo to game... alla tespa...

 

:lol: πλάκα θα έχει... θα βλέπεις και την σφαίρα πως βγαίνει από το όπλο!

 

 

δεν πρόσεξα πουθενά να αναφέρθηκε ότι η X1950 είναι καλύτερη φυσικά από την 7600 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...