Προς το περιεχόμενο

Samsung 244T


Thomas-79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.... εδώ και πάρα πολύ καιρό ψάχνω να βρώ μια οθόνη η οποία θα αντικαταστήσει την 19crt viewsonic που έχω στην κατοχή μου.... Τα παιχνίδια δεν είναι η κύρια δραστηριότητά του pc μου..., κατά συνέπεια δεν με απασχολεί να τρέχω τα παιχνίδια στο full...., αρκεί να παίζουν.... Web, εφαρμογές office, παρουσιάσεις, ταινίες, μουσική και παιχνίδια (όταν βρίσκω χρόνο).... Κατέληξα σε αυτήν λοιπόν Samsung 244T.... Ποιά είναι η γνώμη σας.... Το γεγονός ότι έχω μια σχετικά αδύναμη κάρτα γραφικών (Nvidia 7600 GT - 256mb), είναι αποτρεπτικός παράγοντας ώστε να μην την αγοράσω.... Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεγονός είναι ότι περιστασιακά και μόνο παίζω κάποια παιχνίδια.... Δυστυχώς όμως είναι παιχνίδια FPS, horror ή NFS.... Να υποθέσω ότι εάν τελικά προβώ στην αγορά της δεν θα αποφύγω μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα να αναβαθμίσω και την καρτούλα....

 

P.S.

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και την άμεση ανταπόκριση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε θα παιζεις σε αναλυση 1280χ720 με μειωμενη ευκρινεια λογω του γεγονοτος οτι οι tft αποδιδουν καλα μονο στη native αναλυση.

 

Δεν εγινε και τιποτα αν παιζεις περιστασιακα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιά χαρά μου ακούγεται σαν ανάλυση.... Όσον αφορά το μέγεθός της.... Η απόσταση πληκτρολόγιο οθόνη την υπολογίζω περίπου στα 50εκ. σε αντίθεση με την υπάρχουσα κατάσταση η οποία δεν υπερβαίνει τα 20εκ.... Μήπως να κοιτάξω κάτι μικρότερης επιφάνειας εργασίας.... Πρόσεξα όμως ότι οι περισσότερες 22άρες έρχονται με TN-Panel.... Θα προτιμούσα να πάρω μία με S-PVA panel.... Δεν έχω σκοπό να την αλλάξω για τα επόμενα 5-7 χρόνια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξα όμως ότι οι περισσότερες 22άρες έρχονται με TN-Panel.... Θα προτιμούσα να πάρω μία με S-PVA panel.... Δεν έχω σκοπό να την αλλάξω για τα επόμενα 5-7 χρόνια....

 

 

Για αυτο ακριβως το λογο και για την υγεια των ματιων σου , θα παρεις μια ποιοτικη οθονη, μεγαλη και με καλο πανελ.

 

Δηλαδη την samsung 244T ή δες και την dell 2407.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα.... 214T & 214TW.... Δεν βρίσκω κάποια διαφορά στα μεταξύ τους χαρακτηριστικά.... 8ms χρόνος απόκρισης (grey to grey), θεωρώ ότι δεν δημιουργεί ghosting.... Αλλάζουν τα δεδομένα.... Λιγότερα λεφτά, μικρότερη επιφάνεια εργασίας, μεγαλύτερο value for money....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 214Τ δεν ειναι wide και ειναι και 200ε ακριβότερη απο την 215TW.

Με ghosting λογικα δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα, το input lag ισως σε ενοχλήσει λίγο... αλλά και την 244 να πάρεις και εκει τα ιδια θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς την 245Τ μάλλον δεν την φέρνουν ελλάδα, θα την βρεις μονο σε ξενα eshops οπως pixmania, ή κάποια ελληνικά που κάνουν εισαγωγες μόνοι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 2 χρόνια έχω την Dell 2405 και είναι υπέροχη οθόνη. Αν τα χρήματα δεν είναι πρόβλημα, μην σκέφτεσαι το μέγεθος, μιά χαρά είναι 24 ίντσες. Οπότε προτείνω Dell 2407 ή Samsung 244Τ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...