Προς το περιεχόμενο

LG TFT 22'' M228WA-BZ


laios23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978102&product=984876

 

την εχει παρει κανεις???την ειδα απο κοντα και μου αρεσε αλλα ειπα να ρωτησω και εδω μεσα αν την εχει τεσταρει κανεις.επισης ψαχνω να την βρω και σε καλη τιμη.την βρισκω με 360ε +6 μηνες εγγυηση για ο πιξελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πηρα απο το πλαισιο 317 ευρω σε προσφορα πριν απο 1 μηνα. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος χρησιμοποιωντας την για δορυφορικη τηλεοραση και παιχνιδια. Κουραζει λιγο αν καθεσαι κοντα αλλα αυτα εχει το μεγεθος.ευχαριστιεσαι να βλεπεις ταινιες. Εχει ωραια εμφανιση και καλο σχετικα ηχο. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πηρα απο το πλαισιο 317 ευρω σε προσφορα πριν απο 1 μηνα. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος χρησιμοποιωντας την για δορυφορικη τηλεοραση και παιχνιδια. Κουραζει λιγο αν καθεσαι κοντα αλλα αυτα εχει το μεγεθος.ευχαριστιεσαι να βλεπεις ταινιες. Εχει ωραια εμφανιση και καλο σχετικα ηχο. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

δλδ μου λες να την προτιμησω αφοβα ε???δεν μου λες σαν τιβι τι λεει???φανταζομαι οτι λειτουργει και μονη της αυτονομα με τηλεκοντρολ ετσι???τα αξιζει τα λεφτα της???πορωθηκα.λεω να την παραγγειλω αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα laios σε αυτες οθονες οσο καλυτερη ειναι η ποιοτητα εικονας τοσο καλυτερα δειχνει φυσικα. Γιαυτο και η δορυφορικη-ψηφιακη εκπομπη θα φαινεται καλυτερα απο την αναλογικη. Ειμαι παντως απολυτα ευχαριστημενος γιατι ειναι ομορφη και ευχρηστη , με τηλεκοντρολ και πολλες ρυθμισεις εικονας ηχου. Και ταινιες θα ευχαριστηθεις , ειναι αρκετα μεγαλη για υπνοδωματιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει εδώ και 2 βδομάδες την οθόνη και είμαι σε γενικές γραμμές ιδιαιτέρα ευχαριστημένος.

 

Στην αρχή είχα προβληματιστεί με το μέγεθος της (Πριν χρησιμοποιούσα μια 17 CRT) αλλά την συνήθισα γρήγορα. Την χρησιμοποιώ πάνω από 8 ώρες την ημέρα και δεν κουράζει.

 

Την αγόρασα από την Γραμμή 360 ευρώ μαζί την εγγυηση της γραμμής για καμένα pixel και δεν είχε κανένα.

 

Το μονό πρόβλημα είναι το black light bleeding που εμφανίζει στο πάνω και στο κάτω (περισσότερο) μέρος το οποίο γίνεται κύριος αντιληπτό όταν αλλαζεις τα κανάλια στην τηλεόραση αλλά σιγά το συνηθίζω.

 

Δυστυχώς παιχνίδια δεν παίζω και δεν έχω άποψη

 

Νομίζω ότι είναι ότι είναι μια πολύ κάλλη αγορά σε αρκετά ανταγωνιστική τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει εδώ και 2 βδομάδες την οθόνη και είμαι σε γενικές γραμμές ιδιαιτέρα ευχαριστημένος.

 

Στην αρχή είχα προβληματιστεί με το μέγεθος της (Πριν χρησιμοποιούσα μια 17 CRT) αλλά την συνήθισα γρήγορα. Την χρησιμοποιώ πάνω από 8 ώρες την ημέρα και δεν κουράζει.

 

Την αγόρασα από την Γραμμή 360 ευρώ μαζί την εγγυηση της γραμμής για καμένα pixel και δεν είχε κανένα.

 

Το μονό πρόβλημα είναι το black light bleeding που εμφανίζει στο πάνω και στο κάτω (περισσότερο) μέρος το οποίο γίνεται κύριος αντιληπτό όταν αλλαζεις τα κανάλια στην τηλεόραση αλλά σιγά το συνηθίζω.

 

Δυστυχώς παιχνίδια δεν παίζω και δεν έχω άποψη

 

Νομίζω ότι είναι ότι είναι μια πολύ κάλλη αγορά σε αρκετά ανταγωνιστική τιμή

μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με το προβλημα που αναφερεις???

καταρχας τι ειναι το black light bleeding???ειναι προβλημα της δικιας σου οθονης μονο η γενικα αυτης της κατηγοριας???δεν σε καλυπτει η εγγυηση για αλλαγη-επιδιορθωση???ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με το προβλημα που αναφερεις???

καταρχας τι ειναι το black light bleeding???ειναι προβλημα της δικιας σου οθονης μονο η γενικα αυτης της κατηγοριας???δεν σε καλυπτει η εγγυηση για αλλαγη-επιδιορθωση???ευχαριστω

 

 

Black light bleeding/leakage:

 

That is normal because the backlights are placed on the top/bottom or left/right of the screen. So some LCD could have brighter image on the far end sides top/bottom or left/right. If the light leakage is too serious, then I suggest exchange for another LCD. Also LCD with high brightness is known to have those...

 

 

Αυτός είναι ορισμός και η παρακάτω φωτογραφίες το αναδεικνύουν

 

 

Επισυνάπτω και φωτογραφίες που τράβηξα την οθόνη μου (δυστυχώς η ποιότητα δεν είναι και τόσο καλή, είναι από κινητό)

 

 

LG_M228.rar

 

Θα εκτιμούσα την γνώμη σας για το bleeding της

 

 

Ευχαριστώ θερμά

post-49014-129062955789_thumb.jpg

post-49014-129062955793_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι τοσο σοβαρο γιατι δεν την πας για αλλαγη???εχω ακουσει και αλλους που τις πανε πισω(οχι το συγκεκριμενο μοντελο).να σου πω,οταν αλλαζεις καναλια φαινεται μονο η γενικως ολη την ωρα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερουμε τι panel φοραει???επισης ειδα και την Samsung

TFT-TV 22'' SM225MW .τι λεει αυτη ξερει κανεις τιποτα

???ποια απο τις 2 ειναι καλυτερη???η σαμσουνγκ τι πανελ φοραει???θενκς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω βρει με 285ε την LG.

τεσπα πηγα σημερα απο το πλαισιο στο THE MALL και τις ειχε και τις 2 διπλα διπλα.επαιξα αρκετη ωρα και με τις δυο...

δεν χρειαστηκα και πολυ για να πειστω οτι το σαμσουνγκ ηταν ενα κλικ καλυτερο και το πηρα 399ε μετρητα.το πηγα κατευθειαν σπιτι και το λειτουργησα για τον φοβο κανενος καμμενου πιξελ.ευτυΧως ολα οκ...

καταρχας σαν εμφανΙση-ποιοτητα κατασκευης νομιζω οτι ειναι αρκετα ανωτερο το σαμσουνγκ κατι βεβαια που υποδηλωνεται και απο την τιμη.

εχει κουμπια touch screen με ηχο κατι πολυ κομψο-εξυπνο.

εχει και αυτο το back light bleeding του. οχι τοσο εντονο σαν του LG αλλα εμφανες..βεβαια το καταλαβαινεις μονο οταν του αλλαζεις καναλια..Πραγμα που δεν με ενοχλει καθολου μπορω να πω

εκει ομως που εντυπωσιαστηκα ειναι στην ποιοτητα της εικονας.τοσο σαν μονιτορ οσο και σαν απλη τιβι εχει πολυ ζεστα χρωματα.νομιζω οτι μονο αν τα δει και τα δυο μονιτορ κανεις διπλα διπλα θα καταλαβει την διαφορα.θεωρω οτι αυτες οι διαφορες και μονο αξιζουν τα παραπανω λεφτα του σασμσουνγκ(χωρια το HDMI)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...