Προς το περιεχόμενο

Netone-Γαλάτσι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
connex 4 ever pote den eixa problima

 

 

Ναι αλλα ποσο σου στοιχιζουν τον μηνα οι τηλεφωνια και το internet και τι ταχυτητες εχεις ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα τηλεφωνια και internet στα 2 μεγαμπιτ μου στοιχιζαν 80 ευρω τον μηνα ενω τωρα τηλεφωνια και πολλα παραπανω μεγαμπιτ μου στοιχιζουν 39 ευρω τον μηνα και αυτο μετραει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο μετραει για τους περισοτερους ειναι σιγουρο,αλλα μερικοι δεν το τολμουν να γλυτωσουν και τα πολλα ευρωπουλα, σκεφονται την καθυστερηση τις αλλαγης του παροχου. Ειναι η καλλιτερη λυση και ειδικα πιο κερδισμενοι ειναι οσοι εχουν στο ιδιο διαμερισμα περισσοτερα ατομα, απο καιρο ειμαι σε δικτυο εκτος οτε και σωθηκα απο ολες της πλευρες τα εχω ξαναπει και σε αλλα ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

to skeptomai paidia na valo NETONE.

 

1) tha kratiso grammi OTE + connex ews 06.08

2) tha kano aitisi gia nea grammi stin NETONE , kalithea perioxi.

 

erotisi tha argisoume lete nea grammi einai xmas..NY...ase pou tha dei o OTE oti exo allh grammi spiti. EKTOS kai ean to valo sto diko mou onoma....

 

TI LETE AKOUW GNOMES:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή συζητάτε για Net-One λες και δίνει κάτι μοναδικό ή σε μοναδική τιμή, επισημαίνω ότι τα ίδια πράγματα προσφέρουν σε παρόμοιες τιμές και οι: Forthnet, Tellas, HOL, On -και μάλιστα οι δύο πρώτοι χωρίς περιορισμούς στον τερματικό εξοπλισμό.

 

Εκεί που ενδεχομένως να υπερέχει η NetOne (και διαβάζω ότι συμβαίνει) είναι η εξυπηρέτηση πελατών. Δεν φαίνεται να σε γράφουν, σε ενημερώνουν προσωπικά και με λεπτομέρειες αν το ζητήσεις, έχουν ακόμη και δημόσιο forum εξυπηρέτησης στο οποίο απαντάνε πάντα. Επίσης λέγεται ότι είναι πιο συνεπείς και δεν χρονοτριβούν περισσότερο από ότι είναι αναγκαίο. Τα παραπάνω συμπέρανα μετά από ανάγνωση δεκάδων δημοσιεύσεων πελατών της NetOne και άλλων παρόχων από το ADSLGR.com, δεν είναι απαραίτητα αντιπροσωπευτικά.

 

Πάντως έχοντας βιώσει την απαράδεκτη αδιαφορία και γραφειοκρατία της Forthnet και της Tellas (3 και 6 μήνες αναμονή αντίστοιχα χωρίς ενημέρωση), σκέφτομαι σοβαρά να δοκιμάσω την NetOne, παρ' ότι δεν δίνει ακριβώς αυτό που θέλω (αν έδινε θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη).

 

erotisi tha argisoume lete nea grammi einai xmas..NY...

Ο ΟΤΕ είναι υποχρεωμένος να παραδώσει τη νέα γραμμή σε το πολύ 13 εργάσιμες ημέρες. Βάλε και κάποιες ημέρες παραπάνω για τα διαδικαστικά της NetOne, υπολόγιζε το πολύ 20 εργάσιμες, με πιο πιθανές τις 15. Φυσικά αυτό αν η NetOne δεν έχει εκκρεμότητες καλωδίωσης και χώρου εξοπλισμού στο χόρο Φυσικής Συνεγκατάστασης του Αστικού Κέντρου της περιοχής -ζήτα να σου το διευκρινίσουν αυτό εκ των προτέρων. Πάντως δε διάβασα για καθυστερήσεις πάνω από έναν ημερολογιακό μήνα.

 

ase pou tha dei o OTE oti exo allh grammi spiti. EKTOS kai ean to valo sto diko mou onoma....

O OTE δε μπορεί να γνωρίζει το όνομα του πελάτη της NetOne (ή του όποιου παρόχου προσφέρει full LLU).

 

Και κάτι γενικό : πως βρίσκουμε σε τι απόσταση είμαστε από τον πάροχο-κέντρο για να ξέρουμε σε τι ταχύτητες θα ταξιδεύουμε ??
Χοντρικά θα πρέπει να έχετε στο μυαλό σας ότι κάθε 13.81 db εξασθένισης αντιστοιχούν σε 1 km απόστασης από το DSLAM σας.

Πηγή:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=21205

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...