Προς το περιεχόμενο

PS2: Παράκαμψη ελέγχου αυθεντικότητας - Πώς;


St.m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω το PlayStation 2 της παρακάτω εικόνας (από το 2004):

 

pic0173qd1.jpg

 

Σημείωση: Το PS2 μου δε διαθέτει τσιπάκι γιατί το χρησιμοποιώ επί το πλείστον για να παρακολουθώ ταινίες.

 

Πριν από λίγες μέρες, έφτασε στα χέρια μου μια κόπια του Need For Speed: Pro Street.

Προς στιγμή χάρηκα. Είχα να ακουμπήσω παιχνίδι από το 2006. Να μην τα πολυλογώ.. ανοίγω το PS2, βάζω το παιχνίδι στον CD/DVD drive και περιμένω μάταια να φορτώσει. Άδικος κόπος!

 

Κάπου εδώ λοιπόν θα χρειαστώ τη βοήθεια σας. Υπάρχει τρόπος να παίξω αντιγραμμένα παιχνίδια στο PS2 χωρίς τσιπάκι; Μπορώ να "πειράξω" με κάποιο πρόγραμμα το PS2, ώστε να παρακάμπτω τον έλεγχο που κάνει για την αυθεντικότητα των παιχνιδιών;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

St.m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω να φανώ αγενής - btw, welcome to our humble forum etc etc - αλλά δεν παίζει να υπάρχει πιο χιλιοσυζητημένο θέμα. Κάνε ένα search και θα σου λυθούν όλες οι απορίες. You might wanna take a look στο thread για hdd στο ps2, as well.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με υπερεκτιμάς νομίζω... Λες να ήμουν τόσο σαδιστής να του έλεγα να κοιτάξει και σε συγκεκριμένο thread αν δεν υπήρχε τρόπος;

 

Αυτός ακριβώς είναι κ ο λόγος που είναι καλό να ψάχνει κανείς να βρει αν υπάρχει το θέμα που ψάχνει, και να απευθύνει όποιες ερωτήσεις έχει στο συγκεκριμένο νήμα. Για να υπάρχουν όλες οι πληροφορίες και οι σχετικές συζητήσεις συγκεντρωμένες εκεί ώστε ο επόμενος που θα ψάξει να μη χρειάζεται να κοιτάξει σε 72 threads μέχρι να βγάλει άκρη. (Δεν ξέρω γιατί μου αρέσει τόσο αυτός ο αριθμός...χμμμ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άλλα λόγια, ναι υπάρχει...απλά ενδεχομένως να μην τρέχει όμως όλα τα παιχνίδια μπορεί όμως και να τα τρέχει....άγνωστες οι πτυχές του PS2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Kai bebaia ta Swap Magic Disk einai i kaluteri lusi pou kukloforei gia na paizeis mi original games xoris tsipaki,

kathos to kolpo me to hdd einai anefikto logo elleipsis network adaptor.

Gia na mporeseis omos na fortoseis ta paixnidia,

prepei na kaneis ena kolpo me mia tilekarta,

i mporeis enallaktika na checkareis kai auto to link,

Psaxe ligo sto forum kai sigoura tha breis tin kaluteri lusi na paixeis to NFS Pro!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

episis koita k ayto...

 

25 October 2007

 

Memento is the brainchild of one of our dear friend.

 

Exploiting the Memor32 Hardware we have been able to prepare a software that will allow everyone to play back-up copies of their games and import games without the need of opening and installing a modchip solution into their PS2.

http://www.mementoteam.com/ einai to mellon...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...