Προς το περιεχόμενο

Μια βοήθεια και σε μένα για AGP καινούργια κάρτα ή οχι????


NikMet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και απο μένα.

Λοιπόν έχω το εξής σύστημα:

 

-Pentium 4 ht 3Ghz

-mobo Asus p4c800-e deluxe

-2x512mb RAM sta 400Mhz

-Vga Asus ati 9600xt.

 

Πρέπει να κάνω μια αναβάθμιση γιατί στα καινούργια παιχνίδια είναι αδύναμο πλέον το pc μου! Δεν έχω όμως τώρα αρκετά φράγκα για να πάρω pc όπως ακριβώς το θέλω και δεν γουστάρω να πάρω προχειρότητες ετσι για να κάνω την δουλεία μου. Ετσι σκέφτομαι να πάρς μια κάρτα γραφικών μόνο και να αλλάξω RAM. Δυστηχώς όμως το mobo μου δεν έχει PCI-E ΜΟΝΟ AGP! Οπότε το δίλημα μου είναι αν αξίζει να πάρς μια κάλη κάρτα AGP ή μετά ο επεξεργαστής θα την κρατάει πίσω οπότε θα είναι σαν να έκανα μια τρύπα στο νερό!!

Σκέφτομαι για μια:

SAPPHIRE RADEON X1950GT ή ASUS N7900GS/HTP 512MB.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510600

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.513306

 

Και λέω να πάρω και 2χ1Gb στα 800Mhz RAM.

 

Δεκτές και άλλες προτάσεις για κάρτες !!

 

Όποιος έχει δοκιμάσει κατι ανάλογο ή απλά ξέρει ας κάνει το κόπο να ρίξει μια απάντηση! THANKS:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χτύπησα την Χ1950GT ,την overclockara την έβαλα και μια παθητική ψύκτρα και νιώθει :) Δεν την ξέρω την 7900 αλλά DDR3 και 512 καλή φαίνεται. Επίσης όπως βλέπεις core και memory καλύτερη η ATI :) Πάρε την nvdia για να είσαι πιο καλά στα καινούρια games. Γενικά όμως και στις 2 κάρτες μας κόβει ο επεξεργαστής λίγο :) Με dual core και τις ίδιες κάρτες είναι καλύτερα. Δώσε και ένα clock το cpu να πάς 3.4 και με την stock ψύκτρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χτύπησα την Χ1950GT ,την overclockara την έβαλα και μια παθητική ψύκτρα και νιώθει :) Δεν την ξέρω την 7900 αλλά DDR3 και 512 καλή φαίνεται. Επίσης όπως βλέπεις core και memory καλύτερη η ATI :) Πάρε την nvdia για να είσαι πιο καλά στα καινούρια games. Γενικά όμως και στις 2 κάρτες μας κόβει ο επεξεργαστής λίγο :) Με dual core και τις ίδιες κάρτες είναι καλύτερα. Δώσε και ένα clock το cpu να πάς 3.4 και με την stock ψύκτρα :)

 

afto ine pou fovamai k gw min ta thalaswsi i cpu. san na prospatheis na trexeis kai na se kratan apo tin mplouza! thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...