Προς το περιεχόμενο

εαν μεταξυ ενος pc και router μεσολαβει ενα switch υπαρχει προβλημα με τις πορτες ?


geioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εαν μεταξυ ενος pc και router μεσολαβει ενα switch υπαρχει προβλημα με τις πορτες ?

επειδη το ροθτερ που πηρα απο τον παροχο εχει μονο μια ethernet και επειδη δεν θελω να δωσω χρηματα για να αγορασω αλλο router σκεφτηκα να παρω ανα μικρο switch με 20 ευρω.

αλλα δεν ξερω εαν το οτι θα μεσολαβει το switch θα υπαρχει προβλημα με τις πορτες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια...

καπως ετσι το φανταζομουν και εγω γιατι το η δουλεια του switch ειναι να μεσολαβει για τα δεδομενα και οχι να παρεμβαινει.αλλα μια ερωτηση δεν εβλαψε ποτε κανεναν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα. Αν μάλιστα θέλεις μόνο να δίνει ο router internet σε PCs και δε σε ενδιαφέρει μεταφορά αρχείων μεταξύ των PCs, τα 20Ε πολλά είναι για switch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι το λες αυτο...

απο οτι ειδα η θα παρω switch 100αρι η θα παρω 1000αρι.

η τιμες απο οτι ειδα αρχιζουν απο 17 ευρω (τιμες πλαισιου) και το πιο ακριβο ειναι στα 25.

ε! νομιζω οτι μπορω να δωσω τα 25.

εκτος εαν το λες για καποιο αλλο λογο του δεν εχω καταλαβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά, έχω κάνει την ίδια δουλειά με switch των 11?. Όπως είπα, αν θέλεις και μεταφορά αρχείων μεταξύ PCs που φοράνε όλα Gigabit Ethernet, τότε ναι, αξίζει το Gigabit switch και μάλιστα καλύτερο από τα φθηνότερα που θα βρεις. Όμως οι τιμές τους είναι αρκετά παραπάνω από 17 και 25?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και managed switch στο οποία κάνεις ότι θες. Ανοίγεις πόρτες, φτιάχνεις vlan κλπ κλπ.

Δεν νομίζω όμως ότι κάποιος από εσάς έχει κάτι τέτοιο εκτός κι αν είναι σε καμιά εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ το καταλαβα.

η ταχυτητα του 100αρι δικτυου ειναι υπεραρκετη για την κατασταση που εγω θελω.το να μοιρασω δηλαδη web σε οποια μηχαμηματα προκειψουν και οποια μεταφορα δεδομενων χρειαστει....

οποτε θελω τι πιο απλη λυση.

βεβαια switch με 11 ευρω ομολογω πως δεν εχω βρει στην αγορα με μια πολυ συντομη ερευνα που εκανα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια switch με 11 ευρω ομολογω πως δεν εχω βρει στην αγορα με μια πολυ συντομη ερευνα που εκανα....

 

http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=switch+100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...