Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμισει κάρτας γραφικών, τι πρεπει να προσεξω?


Daimon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας,

αυτές τις μέρες σκέπτομαι να πάρω μια κάρτα γραφικών και διαθέτω 100 ευρώ, αλλά δεν ξέρω πια να πάρω, τι να προσέξω να έχει η νέα κάρτα μου, και πως θα καταλάβω άμα ταιριάζει στη μητρική μου.

 

η μητρική μου είναι MSI K8N NEO (MS-7030)

και η παρούσα κάρτα γραφικών μου είναι nVIDIA FX 5500 (λίγο παλιά :P)

 

επειδή πλέον δε τραβά τα σύγχρονα παιχνίδια, είπα να κάνω μια αναβαθμισουλα, και θέλω τις γνώμες σας.

 

Υ.Γ θα προτιμούσα να είναι η νέα κάρτα nVIDIA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως θα καταλάβω άμα ταιριάζει στη μητρική μου.

η μητρικη σου εχει υποδοχη AGP 8Χ,αρα θα κοιταξεις και η καρτα γραφικων,να ειναι το ιδιο.το κακο ειναι οτι εχεις ελαχιστες επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας,

αυτές τις μέρες σκέπτομαι να πάρω μια κάρτα γραφικών και διαθέτω 100 ευρώ, αλλά δεν ξέρω πια να πάρω, τι να προσέξω να έχει η νέα κάρτα μου, και πως θα καταλάβω άμα ταιριάζει στη μητρική μου.

 

η μητρική μου είναι MSI K8N NEO (MS-7030)

και η παρούσα κάρτα γραφικών μου είναι nVIDIA FX 5500 (λίγο παλιά :P)

 

επειδή πλέον δε τραβά τα σύγχρονα παιχνίδια, είπα να κάνω μια αναβαθμισουλα, και θέλω τις γνώμες σας.

 

Υ.Γ θα προτιμούσα να είναι η νέα κάρτα nVIDIA.

εγω στη θεση σου θα αλλαζα και την μητρικη.παρε μια καλη και φθηνη (Ρ5Κ) που δεχεται και καρτες γραφικων PCI-E οπου πλεον θα εχεις πολλες επιλογες και σε διαφορες τιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στη θεση σου θα αλλαζα και την μητρικη.παρε μια καλη και φθηνη (Ρ5Κ) που δεχεται και καρτες γραφικων PCI-E οπου πλεον θα εχεις πολλες επιλογες και σε διαφορες τιμες...

 

μετα ωμος πρεπει να αλαξω και RAM και CPU :/ (DDR2 & CORE 2 DUO)

πραγμα που θα μου κοστίσει πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα ωμος πρεπει να αλαξω και RAM και CPU :/ (DDR2 & CORE 2 DUO)

πραγμα που θα μου κοστίσει πολυ...

 

ΡΑΜ γιατι να αλλαξεις???αφου μπαινουνε και οι παλιες.για επεξεργαστη τι εχεις τωρα εσυ???αν εχει κανα Ρ4 κανει και αυτος..εκτος αν εισαι πλεον πολυ πισω οποτε η αναβαθμιση η συνολικη ειναι μονοδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΑΜ γιατι να αλλαξεις???αφου μπαινουνε και οι παλιες.για επεξεργαστη τι εχεις τωρα εσυ???αν εχει κανα Ρ4 κανει και αυτος..εκτος αν εισαι πλεον πολυ πισω οποτε η αναβαθμιση η συνολικη ειναι μονοδρομος.

 

fghjhjdh6.jpg

 

τι λες τώρα? αξίζει να κάνω αναβαθμισει τι κάρτα ή να περιμένω για ολική αναβαθμισει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fghjhjdh6.jpg

 

τι λες τώρα? αξίζει να κάνω αναβαθμισει τι κάρτα ή να περιμένω για ολική αναβαθμισει?

 

XMMM,στη θεση σου θα μαζευα μερικα λεφτα για ολικη αναβαθμιση...

σου συνιστω να παρεις ενα MOTHERBOARD με PCI-E καρτα γραφικων οπωσδηποτε FIREWIRE και υποδοχη για σκληρους SATA2.Παρε και ενα φθηνο INTEL core duo και μια καλη καρτα γραφικων.θα φτιαξεις μηχανηματακι που θα σε τσουλησει ανετα για τα επομενα 2 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...