Προς το περιεχόμενο

Μπλέ οθόνη


Remali-R-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπλε οθόνη

 

Γεια σας παιδιά.

Έχω ένα μικρό προβληματάκι με το pc μου.

Πάω να κάνω εγκατάσταση τα WinXP. Κάνει boot από το cd κανονικά και όταν τελειώνει η αναγνώριση του συστήματος λίγο πριν σου βγάλει για τους όρους και τα δικαιώματα που πατάς F8…. εκεί που λέει “Starting Windows” το μηχάνημα κάνει crash και πετάει την κλασική μπλε οθόνη των WinXP.

Έχω κάνει όλα τα απαραίτητα πειράματα για να δω τι φταίει.

Αλλαγή RAM, VGA, CPU, HDD μέχρι και τροφοδοτικό, αλλά τίποτα.

Κάποιος μου είπε ότι έχει φταίει μια ρύθμιση στο Bios κάτι με OS2 και κάτι τρελά αλλά δε βρήκα κάτι τέτοιο στο Bios μου.

Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι επί του θέματος;

Ή τι άλλο να κάνω για να είμαι σίγουρος ότι είναι πρόβλημα της μητρικής και όχι των windows;

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι έκανα εγκατάσταση τα Ubuntu 7 κανονικότατα και το pc παίζει άψογα.

 

Τώρα τα συμπεράσματα δικά σας. Μήπως έχει κάποιος καμιά ιδέα τι συμβένει;;;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι προφανώς hardware πρόβλημα...

 

το cd των xp είναι σίγουρα οκ?

 

 

Δε μπορώ να δω το λινκ.

μου γράφει το πιο κάτω....

 

Remali|R|, δεν σας επιτρέπεται η πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Αυτό μπορεί να συμβαίνει για έναν από τους παρακάτω λόγους:

  1. Ο λογαριασμός σας ίσως δε διαθέτει τα προνόμια που απαιτούνται για να έχετε πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Μήπως προσπαθείτε να επεξεργαστείτε το μήνυμα κάποιου άλλου χρήστη, να αποκτήσετε πρόσβαση σε χαρακτηριστικά των διαχειριστών ή ενός άλλου συστήματος προνομίων;
  2. Αν προσπαθείτε να καταχωρήσετε μήνυμα, ίσως οι διαχειριστές έχουν απενεργοποιήσει το λογαριασμό σας ή απλά αυτός ακόμη δεν έχει ενεργοποιηθεί.

 

Στήλε μου το λινκ σε πμ σε παρακαλώ. Ευχαριστώ

 

Το cd είναι φρεσκογραμμένο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...