Προς το περιεχόμενο

helpppp bios


optimusprime

Προτεινόμενες αναρτήσεις

guys τα bios σε εναν υπολογιστή που μου φέρανε είχανε κωδικό και δεν μπορούσα να αλλάξω τίποτα

αρχικά πήγα να κάνω reset όπως λέει το manual (με τα jumperάκια) αλλά δεν έγινε τίποτα

μετά διάβασα κάπου ότι αν βγάλω τη μπαταρία θα κάνουν μόνα τους reset

και μόλις πάω να την βγάλω μου μένει στο χερι:confused: κοπήκαν οι κολλήσεις από τη μητρική μαζί με τη βάση για την μπαταρία...

helppppppppp

τώρα τι κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ξαναστερέωσα χωρίς να την κολλήσω και κάνει επαφή και ο υπολογιστής δουλεύει

αλλά και χωρίς αυτή δούλεψε

θα έχω πρόβλημα πιο μετά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτέρα να πάρεις άλλη για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (και πριν βγάλεις την μπαταρία τόσο βίαια έπρεπε να ποστάρεις στο φόρουμ θα σου έλεγα να κατεβάσεις το Hirens BootCD το όποιο έχει εργαλεία για CMOS)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κανένα μεγάλο μαγαζί που να που να πουλάρι μητρικές με Socket 478(πέρασε ο καιρός τους…)ξέρω ένα μικρό στη Θεσσαλονίκη το όποιο με μια παραγγελία θα φέρει ότι θέλεις

Κανα 50 ευρω θα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν το βγάλεις από το ρεύμα δεν θα χάνει τίποτα και μπαταρία να μην έχει μην αλλάξεις μητρική πήγαινε κάπου να στο κολλήσουν η κόλα μια μπαταρία με καλώδια εκεί και τελειωσε το θέμα αν δεν μπορείς πήγαινε την σε κάποιον που να ξέρει να κολλάει με κολλητήρι και θα στο κάνει καινούριο πάλι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είδα αυτό που μου το ξαναείπες πριν αλλά στο boot menu δεν έχει boot από cd έχει μόνο IDE drive diagnostics, utility partition και normal boot οπότε πως 8α το κάνω?

γι' αυτό θέλω να κάνω reset τα bios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε update το Βίος με μια πιο παλιά εκδώσει η πιο καινούρια και θα χάσει τα settings του 1000% αν το κανεις από win όμως πρόσεχε να έχεις on την επιλογή clear CMOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...