Προς το περιεχόμενο

GMail's to Anagnosma


Nik0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Exw kourastei pia me auto to GMail!

 

an kai mmou aresei ws web interface me talaipwrei poly otan thelw na steilw arxeio kai dh executables.

 

a) Den afinei na steilw se kapoion filo executables arxeia giati leei einai epikindyno. Kala otan emperiexoun trojans auto einai kalo alla otan einai athoa exe giati na mn mporei na steielis kapoios?

Prepei kathe fora na kanw rename to .exe se .ex_ kai na ta xwnw mesa se rar gia na ta steilw?

 

B) San na min eftane to parapanw ,opws diapistwsa simera, maximum file size limit 10 MB. Me apotelsma na thelw na steilw 10 mp3 arxeia kai na prepeei na ta steilw se 3 doseis giati pianana synolika 26 MB...me pethane

 

Xerete re paidia kanena kalo web based mail client pou na min exei tou parapawn periorismous?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

maximum file size limit 10 MB

Σε όλα τα mail (είτε είναι web είτε μέσω κάποιου προγράμματος πχ outlook) υπάρχει αυτός ο περιορισμός. Μέχρι 10 MB μπορεί να είναι το επισυναπτόμενο αρχείο. Απο κει και πέρα αν θες να στείλεις μεγαλύτερα αρχεία υπάρχει η λύση του rapidshare, filefactory depositfiles, uploaded κλπ

Οσο αφορά το Α εγώ απ το yahoo έχω στείλει και μου έχουν στείλει κάποια αρχειάκια .exe και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλα τα mail (είτε είναι web είτε μέσω κάποιου προγράμματος πχ outlook) υπάρχει αυτός ο περιορισμός. Μέχρι 10 MB μπορεί να είναι το επισυναπτόμενο αρχείο. Απο κει και πέρα αν θες να στείλεις μεγαλύτερα αρχεία υπάρχει η λύση του rapidshare, filefactory depositfiles, uploaded κλπ

Οσο αφορά το Α εγώ απ το yahoo έχω στείλει και μου έχουν στείλει κάποια αρχειάκια .exe και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα

 

Vasika kai yahoo na xrisimopoisw pou mporei na epitrepei apostolh .exe an o paraliptis exei gmail den ginetai douleia, tha aporrifthei to mail pou tous telnw ws epikindyno.

 

Ma kala giati oloi exoun periorismo 10MB per mail?

 

O allos mporei an xreiazetai 50 MB arxeio na tou steilei....prepei na trexei sto rapidshare diladi?

 

Gia an to dokimasw omws? prepei na eimai registered xristis ga na steilw arxeio apo rapidshare? pws ginetai vre paidia? Plirwnw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πληρώνεις για να κάνεις upload στο rapidshare. Τα επισυναπτόμενα αρχεία στο gmail είναι μέχρι 20 MB, όχι 10. Οι περιορισμοί αυτοί υπάρχουν γιατί σκοπός της υπηρεσίας αυτής (email) δεν είναι η αποστολή/διαμοιρασμός αρχείων εκατοντάδων MB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πληρώνεις για να κάνεις upload στο rapidshare. Τα επισυναπτόμενα αρχεία στο gmail είναι μέχρι 20 MB, όχι 10. Οι περιορισμοί αυτοί υπάρχουν γιατί σκοπός της υπηρεσίας αυτής (email) δεν είναι η αποστολή/διαμοιρασμός αρχείων εκατοντάδων MB.

 

Τα επισυναπτόμενα αρχεία στο gmail είναι μέχρι 10 MB 3 φορες χτες εφαγα popup που μου το ανεφερε.

 

Επισης το μαιλ δεν ειναι μονο για κειμενο αλλα και για επισυναπτομενα αρχεια, γιατι να εχει περιοορισμο απο την στιγμη που υποστηριζει attachments?

 

Στο RapidShare σε ποιο λινκ πρεπει να παω για να κανω ανεβασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί να σου πω, δεν έχω στείλει πρόσφατα κανένα μεγάλο attachment, εδώ λέει ότι είναι 20.

Για το rapidshare.com, στην αρχική σελίδα πατάς πρώτα "choose file" και μετά upload.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λάθος χρήση του μέσου να το χρησιμοποιείς για μεγάλα αρχεία. Τρέχουμε με Φεράρι, μετακομίσεις κανουμε με τα Σκάνια.

 

άσχετο... αλλα το τι @#$%^&* χώνω στον καθενα που μου στέλνει attachments powerpoint και word files χωρις να τα συμπιέσει, δε λέγεται...όπως και σε οσους στελνουν screenshots σε .bmp των 10 Mb αντι .jpg των λίγων Kb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και νά'χει εγώ το βρίσκω εξυπηρετικότατο το gmail.

Με τα 5 σχεδόν γίγα που δίνει πλέον έχω όλα τα mail εκεί και δεν σβήνω τίποτα...

Τα αρχεία καλό είναι να τα φτιάχνουμε σε rar για να τα στείλουμε.

Και ακόμα καλύτερα να τα ανεβάζουμε σε sites του στυλ rapishare κλπ ούτως ώστε και το χώρο μας για τα e-mail να αφήνουμε ελεύθερο αλλά και στον παραλήπτη να αφήνουμε να διαλέξει αν θέλει να πάρει το αρχείο ή όχι.

Το να στέλνουμε μη συμπιεσμένα αρχεία και ειδικά .exe ή .bmp είναι από μέγα λάθος έως και ιντερνετικό κακούργημα. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνει imap, δίνει pop3, άπλετο χώρο, "μαζεύει" τα mail απο άλλους pop3, εχει φοβερό -ισως το καλύτερο- spam filter, βάλε μαζι και τα συνοδευτικά (picasa, reader, κλπ) κι αυτα δωρεάν... τι άλλο θέτε;

μόνο που δεν μου πληκτρολογούν εκείνοι τα μηνύματα που στέλνω, και κουράζομαι. :whistle:

 

το yahoo mail για μένα... μπήκε στο ψυγείο. Gmail μεχρι νεωτέρας.

 

 

 

Απλά στην άκρη του μυαλού μου, κάτι με "τρώει" για αυτο τον συγκεντρωτισμό υπηρεσιών και δεδομένων υπο τον έλεγχο μιάς Α.Ε.

έχουν φακελλώσει κανονικά τον μισό πλανήτη, και πάνε ολοταχώς και για τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά στην άκρη του μυαλού μου, κάτι με "τρώει" για αυτο τον συγκεντρωτισμό υπηρεσιών και δεδομένων υπο τον έλεγχο μιάς Α.Ε.

έχουν φακελλώσει κανονικά τον μισό πλανήτη, και πάνε ολοταχώς και για τους υπόλοιπους.

 

Δίκιο έχεις αλλά βλέπεις είναι τέτοια η ευκολία του να έχεις όλα τα e-mail σου σε μια σελίδα και να μπορείς να τα δείς από οποιοδήποτε υπολογιστή που μας κάνει να παρατάμε το ωραίο μας pop3 που το έχουμε κατά κάποιο τρόπο αποκλειστικά στον υπολογιστή μας.

Χτες κοίταζα το Outlook Express μου και για φέτος δεν έχω μαζέψει πάνω από καμιά 50 e-mail :eek: Όλα πλέον πάνε στο gmail. Το προτιμώ και εγώ λόγο δύο υπολογιστών σε διαφορετικά σπίτια, και η ζωή συνεχίζεται. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...