Προς το περιεχόμενο

2600 pro προβλημα


dreez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εψαξα στο forum αλλα δεν βρηκα παρομοιο προβλημα..Πηρα την gecube 2600 pro 512mb agp,εβγαλα τους παλιους drivers(nvidia),την βαζω στο pc,κανω Install τους drivers και τα γραφικα στα παιχνιδια τα εβγαζε σπασμενα:mad:..λεω θα ειναι που πριν ειχα nvidia και μαλλον εχει μεινει κατι στο registry γιαυτο...κανω format(ηθελα απο καιρο να κανω :-D) αλλα παλι τα ιδια...λεω θα φταιει η καρτα.παω στο πλαισιο,παιρνω αλλη αλλα τωρα δεν μπαινει καν στα παιχνιδια:-(:-(:-(!μου λεει οτι η δεν εχω το τελευταιο directx,η δεν ειναι ενημερωμενοι οι drivers!οι drivers ειναι απο το site της gecube και το directx το κατεβασα απο την microsoft:shifty:τι μπορει να φταιει?τα νευρα μου!το pc ειναι:amd athlon 2800+(socket a),asus a7v600 μητρικη,1gb ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου μακαρι να βρεις ακρη μπας και βοηθηθω κι εγω που προσπαθω ματαια 3-4 μερες να εγκαταστησω τη sapphire 2400pro 256mb agp.Μολις παω να μπω στο control center μου βγαζει error 80004005.Δοκιμασα οτι οδηγους βρηκα.Απο ΑΤΙ, sapphire, απο το cd, αλλα τιποτα δεν εγινε.Προσπαθησα να εγκαταστησω το ccc/utility64 και μου βγαζει "το πακετο εγκαταστασης δεν υποστηριζεται απο αυτον τον τυπο επεξεργαστη".

Σκεφτομαι κι εγω για φορματ, αλλα απο οτι βλεπω δεν θα λυθει το προβλημα.

Παντως πολλα προβληματα βλεπω με τους οδηγους για 2400 και 2600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι το υπολοιπο συστημα σου?Εχω την X1950 Pro 512 Agp και με την παλια μου συνθεση,(AMD XP3000+,MSI board)οποιοσδηποτε driver εκτος απο τον εργοστασιακο του cd,απλα δεν δουλευε.Κολλαγε το pc,δεν ξεκινουσαν καν τα παιχνιδια.Προσφατα εβαλα εναν C2Duo E4500 με το κλασσικο AGP Asrock board και δεν εχω κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα να βαλω τους 7.7 και παλι με λεει οτι δεν βρηκε συμβατο hardware!μου ερχεται να την σπασω...

τωρα κανω install κατι drivers της omega.μακαρι να δουλεψει...

σκ@τ@@@@λετε αμα την παω πισω και παρω την x1950 να δουλευει κανονικα?(εστω και με τους drivers του cd!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι drivers απο την ati (7.10-7.11) δεν δουλευουν ουτε σε εμενα ουτε στον κολλητο μου:-(..βγαζει το γνωστο μηνυμα για το hardware:mad:.οι drivers της gecube και του cd δουλευουν!στον κολλητο μου δουλευει μια χαρα η καρτα (και εχει και πολυ καλα γραφικα!) ενω σε μενα π@π@ρι@(ειναι θεμα μητρικης,αυτος εχει πιο καινουργια).η λυση που βρηκα ειναι:κραταω την παλια μου 6600 για το κατεβαστηρι,του δινω την 2600 και μου δινει την 7600 και ολοι ειμαστε μια χαρα:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...