Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με WD Scorpio 120GB και Innovator case


PeterGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Έχω έναν 2.5" Western Digital Scorpio 120GB SATA και ένα case Innovator. O δίσκος έχει περασμένα τα Vista και συνδέεται με το case ως εξωτερικός σε ένα σύστημα με Windows XP.

Το πρόβλημα είναι ότι όταν συνδέω το case στην USB, ο δίσκος αρχίζει να κάνει έναν παράξενο θόρυβο (παρόμοιο με το θόρυβο που κάνει το DVD όταν δεν μπορεί να διαβάσει έναν δίσκο που του έχουμε βάλει - δεν μπορώ να το εκφράσω αλλιώς :shifty:) και αφου περνάνε 2-3 λεπτά, σταματάει. Τι μπορεί να φταίει?

 

Υπάρχει περίπτωση το case να υποστηρίζει δίσκο μικρότερης χωρητικότητας (πχ μέχρι 80, 100GB)? Διότι βάζω έναν 60άρη και τον βλέπει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oi aloi skliroi pou bazeis einai SATA h IDE ? kai ta vista ta exeis egatasteisei ston disko se ayto to mixanima h se allo??? alla opos to les epeidi mou exei tixei dokimase na ton sindeseis me allo kalodio eixa enan 80ri eksoteriko pou ama ton sindees me allo kalodio ektos apo to diko tou ekane ta idia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος δίσκος που έχω βάλει είναι και αυτός SATA. Όσο για τα vista τα είχε περάσει άλλος (συγκεκριμένα άλλο μέλος του insomnia.gr από τον οποίο πήρα τον δίσκο πριν 2 ημέρες) και δε ξέρω περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

malon epeidi ta windows ta eixes balei mesa apo allo pc.

bale pano enan disko pou anagnorizei kai fortose xp ai meta kane format kai bale ta xp/vista ston allo disko

a kai kati akoma den ksero an exoun jumperakia pano oi sata an exoun se pia thesh to exeis??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...