Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία Laptop απο Εξωτερικό-Αμερική


PasxosC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με παραγγελία απο Εξωτερικό τι παίζεται παιδιά?αν παραγγείλω απο Αμερική με USPS Laptop θα έχω πρόβλημα στο Τελωνείο?Ξέρει κανείς κάτι σχετικό??Με την εγγύηση τι γίνεται??Έχει κάποιος εμπειρία??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει πιθανότητα να γλιτώσω το τελωνείο λόγο αποστολής με USPS?με FeDX ,DHL,και άλλα Courrier ξέρω ότι δεν γλιτώνεις τελωνείο κατά 99%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παραγγελία απο Εξωτερικό τι παίζεται παιδιά?αν παραγγείλω απο Αμερική με USPS Laptop θα έχω πρόβλημα στο Τελωνείο?Ξέρει κανείς κάτι σχετικό??Με την εγγύηση τι γίνεται??Έχει κάποιος εμπειρία??

Πηρα εγω πριν 1 μηνα περιπου εναν HP Pavilion DV6500T με τα εξης χαρακτηριστικα.

CPU Intel core 2 duo T7250 ( 2.00 GHz, 2MB L2 Cache, 800MHz FSB)

15.4 inch WXGA High-Definition HP BrightView Widescreen display (1280x800)

2GB Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz

HP Imprint Finish (Radiance) + Webcam + Microphone

160 GB 5400 RPM SATA Hard Drive

SuperMulti 8X DVD+/-R/RW with Double Layer Support

128MB NVIDIA® GeForce® Go 8400M

Intel® PRO/Wireless 4965AGN Network Connection and Bluetooth

6 Cell Lithium Ion Battery (Εχω ηδη παραγγειλει 12 cell με κοστος 50ευρω γιατι η 6αρα δε κραταει πολυ)

Ports/Slots: one IEEE 1394 (FireWire); HDMI; three USB 2.0; 5-in-1 memory card reader; VGA monitor out port; S-Video out; RJ-45 Ethernet LAN; RJ-11 modem; Express Card; IR receiver; Expansion Port 3; two headphone/speaker jacks; microphone/line-in jack

Genuine Windows Vista Home Premium edition

 

Με τα εξοδα αποστολης μου στοιχισε 770 ευρω. Τελωνειο επαιξα τυχη και γλυτωσα. Ισως επαιξε ρολο οτι ειχα ζητησει και εγραψαν οτι ειναι δωρο, και επισης δεν εγραψαν τη πραγματικη τιμη αλλα $400. Αν πληρωνα τελωνειο δε ξερω αν αξιζε να το φερω απο Αμερικη. Παντως αν το αποφασισεις μονο με USPS EXPRESS MAIL SERVICE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα σκοπό να πάρω ένα Hasee από Hong Kong στα 547?, ενώ το αντίστοιχο Innovator κόστιζε 600? αλλά με 1GB RAM λιγότερη και 20GB λιγότερο σκληρό. Τα τελωνειακά ήταν κοντά 60-80?, οπότε επέλεξα να φάω ένα penalty επειδή δεν εκπληρώθηκε η αγοραπωλησία από το να μου βγει στην ουσία πιο ακριβά από Ελλάδα. Τελικά δεν αγόρασα το αντίστοιχο του eshop αλλά ένα με 15,4" οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η εγγύηση σε αρκετές εταιρείες δεν είναι worldwide, αλλά ισχύει μόνο για Ευρώπη/Ασία/Αμερική κλπ. Οπότε αν χαλάσει δε θα το παίρνουν για επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...