Προς το περιεχόμενο

HELP! ESET smart security και SMB shares


nuxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. Μετα απο 1-2 μερες ψαξιμο ακομα δεν μπορω να βρω ακρη και θελω τη βοηθεια σας.

Εχω βαλει το eset smart security, μιας και ημουν απολυτα ευχαριστημενος απο το nod32, αλλα εχω προβλημα με τα SMB shares και δεν μπορω να τα δω πλεον αναμεταξυ τους.

Εχω 2 pc με XP, 1 macbook, 1 xbox και 1 xbox360.

Οταν ειχα το nod32, ολα μεταξυ τους τα shares ηταν μια χαρα, τωρα με το eset smart security, δεν μπορω να δω τιποτα....

Π.χ. εμπαινα παλια απο το xbox media center στα pc απο τα SMB shares, αλλα τωρα μου λεει "connection refused". Ουτε απο το ενα pc μπορω να δω το αλλο.

Εψαξα στο internet, αλλα δεν καταφερα να βρω κατι...

Επαιξα με τα settings του eset, rules-zones κτλ, αλλα τιποτα δεν καταφερα.

 

Μπορει καποιος να μου πει πως θα κανω τις ρυθμισεις στο eset smart security μπας και δω καμια ασπρη μερα?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Cool αγαπητέ φίλε , δεν υπάρχει λόγος να εκνευρίζεσαι και να χαρακτηρίζεις.

Να σου πω εγώ έχω βάλει το Smart Security αλλά μέχρι να καταλάβω τι εννοείς(googlαρα αρκετή ώρα) βρήκες τη λύση.

Αν δεν δεις άμεσα απάντηση μην αποκλείεις το γεγονός να μην έχει τύχει το πρόβλημα σε κανένα.

Φιλικά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den xaraktirisa kanenan. pros theou!

aplos entaxei arketoi apo emas edo mesa xrisimopoioun kai goustaroun to nod kai kaneis den apadise... apogoiteutika :/

 

megali moufa pantos, giati ota protoevala to eset smart security, molis eixa kanei ka upgrade se Leopard, kai elega ti moufa einai to leopard... meta kai ta pc ta idia problimata. meta ta xbox....

kai den einai na peis kai thema rythmisis, oti den eixa to file sharing allowed, i to firewall ktl.... itan to idio to version tou eset... apisteuto, den to perimena.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...