Προς το περιεχόμενο

Ti metraei g sas pio poly Epidoseis h Poiothta Kataskevis?


blashyrkh+

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pistevw pws ta kainuria laptop ine olo+pio ikana na antapeksel8un stis apaithseis ths pliopsifias.Ine omws h taxhthta +ta yposistimata t basiko sas kritirio g na agorasete notebook h anazhtate an8ektikothta,asfaleia,megalhterh forhtotita+kaliterh poiothta ylikwn?Egw kateliksa stn poiothta+antoxh meta apo kapoies peripeteies me ena arketa plires fujitsu siemens pu twra pleon dn dulevi ka8olu!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα η ποιοτητα!

 

Αλλα αν εισαι προσεκτικος στην αγορα σου ,μπορεις να την συνδυασεις με επιδοσεις και μεγαλη εγγυηση χωρις να πληρωσεις πολυ ακριβοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει πάρα πολλά laptop (από τα κορυφαία μέχρι τα χείρότερα) κσι κατέληξα στο εξής συμπέρασμα. Πάνω από όλα η ΠΟΙΟΤΗΤΑ!!!! Τί να το κάνω εγώ το απόλυτο laptop σε τεχνικά χαρακτηριστικά αν ζεσταίνεται, κολλάει, σβήνει, δεν έχει καλό touchpad, πληκτρολόγιο, οθόνη κτλ κτλ

 

Ο Βασιλιάς της ποιότητας στα laptops είναι η σειρά THINKPAD της IBM (προσοχή...όχι τα Lenovo). Είναι ΚΟΡΥΦΗ κατασκευαστικά...και ακολουθούν DELL, SONY, MAC, TOSHIBA, ASUS ktl ktl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βασιλιάς της ποιότητας στα laptops είναι η σειρά THINKPAD της IBM (προσοχή...όχι τα Lenovo).

να υποθέσω οτι εχεις κάποιο Thinkpad του 2004;

γιατι απο το 2005, Thinkpad = Lenovo. Τα "large, colorful I.B.M. logos, molded into the plastic of both the lid and the keyboard deck" παραμένουν στη θέση τους απλά για να μην ξυνίσει κανένας κινεζοφοβικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποθέσω οτι εχεις κάποιο Thinkpad του 2004;

γιατι απο το 2005, Thinkpad = Lenovo. Τα "large, colorful I.B.M. logos, molded into the plastic of both the lid and the keyboard deck" παραμένουν στη θέση τους απλά για να μην ξυνίσει κανένας κινεζοφοβικός.

 

Κάνεις λάθος σε αυτό...όλη η σειρά THINKPAD (και όχι μόνο η Τ) ακόμη και σήμερα κατασκευάζεται σαν το παλιό καλό καιρο από την μαμά ΙΒΜ άσχετα αν εχει περιέλθει στην ιδιοκτησία της LENOVO. Μάλιστα έχουν γίνει πολύ πιο ελκυστικά σχεδιαστικά (έχει άλλαξει το πατροπαράδοτο "ρώσικο" τρίχρωμο λογότυπο) και η ποιότητα έχει βελτιωθεί ακόμη περισσότερο σε σχέση με το παρελθόν. Το κόστος απόκτησης βέβαια παραμένει στα ίδια υψηλά επίπεδα.

 

H Lenovo τώρα έχοντας την τεχνογνωσία της IBM κατασκευάζει τις υπόλειπες σειρές C,V,N κτλ με εντελώς διαφορετικά όμως κασώματα και προδιαγραφές για λόγους που έχουν να κάνουν με το χαμηλό κόστος φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.twra g sony dn nomizw pws 8a symfwnhsw toso ine poly omorfa sxediastika alla dn ine toso an8ektika oso 8a eprepe..+

 

Εξαρτάται το μοντέλο... οι σειρές FΕ,FS κτλ της SONY για παράδειγμα που ήταν κατασκευασμένες από κάσωμα μαγνησίου έχουν αφήσει εποχή για την ποιότητα και την αξιοπιστία τους. Εξαιρετικά μηχανήματα και σε λογικές τιμές για την εποχή τους.

Δυστυχώς τώρα έχουν καταργηθεί και αντικατασταθεί από τα FZ τα οποία δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποθέσω οτι εχεις κάποιο Thinkpad του 2004;

γιατι απο το 2005, Thinkpad = Lenovo. Τα "large, colorful I.B.M. logos, molded into the plastic of both the lid and the keyboard deck" παραμένουν στη θέση τους απλά για να μην ξυνίσει κανένας κινεζοφοβικός.

 

Κάνεις λάθος σε αυτό...όλη η σειρά THINKPAD (και όχι μόνο η Τ) ακόμη και σήμερα κατασκευάζεται σαν το παλιό καλό καιρο από την μαμά ΙΒΜ άσχετα αν εχει περιέλθει στην ιδιοκτησία της LENOVO. Μάλιστα έχουν γίνει πολύ πιο ελκυστικά σχεδιαστικά (έχει άλλαξει το πατροπαράδοτο "ρώσικο" τρίχρωμο λογότυπο) και η ποιότητα έχει βελτιωθεί ακόμη περισσότερο σε σχέση με το παρελθόν. Το κόστος απόκτησης βέβαια παραμένει στα ίδια υψηλά επίπεδα.

 

H Lenovo τώρα έχοντας την τεχνογνωσία της IBM κατασκευάζει τις υπόλειπες σειρές C,V,N κτλ με εντελώς διαφορετικά όμως κασώματα και προδιαγραφές για λόγους που έχουν να κάνουν με το χαμηλό κόστος φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω απ` όλα η ποιότητα όταν έχεις καλή μάρκα (εγώ με το HP Pavilion που έχω είμαι ευχαριστημένος) έχει καύσωνα και αυτό αντέχει τότε είναι καλύτερα με το να έχεις Super επεξεργαστή αλλά μόνο το χειμώνα και αυτό είναι μόνο ένα παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάνω απ όλα ποιότητα. Προτιμώ να δώσω κάποια λεφτά παραπάνα και να πάρω κάτι ποιοτικό το οποίο να μου κρατήσει και να μην χρειάζεται να τρεχει συνέχεια στο service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...