Προς το περιεχόμενο

Τι λετε για αυτη την αναβαθμιση?


bogkolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να αναβαθμισω το συστημα μου στα εξης :

 

- Amd Athlon 64 X2 6000+ AMD

- Thermaltake Swing Thermaltake

- Crucial 2x1Gb @ 800Mhz Crucial

- Asus M2N-E Sli Asus

 

Για τη μοβο δεν ειμαι και πολυ σιγουρος αλλα τη βαζω γιατι θελω να βαλω πανω 4 IDE,και δεν υπαρχουν πολλες.Αν πιστευετε οτι δεν αξιζει με τπτ η συγκεκριμενη ριχτε καμια αλλη προταση και βλεπουμε τι κανουμε με τους IDE.

Επισης ποσο μεγαλη διαφορα εχει το chipset nforce 500 που εχει η συγκεκριμενη με το nforce 590 που εχουν οι πιο ακριβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συστημα που θες ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του :-)

αλλα ξεχνας το overclock...:eek:

εχω αυτον τον επεξεργαστη και τον εχω παει με τα χιλια ζορια 3,4ghz :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 1η φαση δε με ενδιαφερει το o/c μιας και θα ειναι αρκετος (φανταζομαι) ετσι οπως ειναι.Αν οχι,τον ανεβαζω λιγο παραπανω.

Η μοβο λεει ? Θα μου επιτρεψει κανα o/c αργοτερα η μπα? Μηπως να παρω καμια αλλη που να λεει περισσοτερο και να παρω το πολυ κανα SATA TO ATA CONVERTOR για τους δισκους μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αναβαθμίζω τώρα (περιμένω τα πράγματα δλδ) σχεδόν το ίδιο μηχάνημα με σένα. Απλά για mobo έχω βάλει την deluxe. Τώρα πέρι o/c οι συγκεκριμένες γενιές των AMD μην περιμένεις πολλά πράγματα. Καλύτερα να κοιτάξεις για intel αν σε ενδιαφέρει to o/c.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 1η φαση δε με ενδιαφερει το o/c μιας και θα ειναι αρκετος (φανταζομαι) ετσι οπως ειναι.Αν οχι,τον ανεβαζω λιγο παραπανω.

Η μοβο λεει ? Θα μου επιτρεψει κανα o/c αργοτερα η μπα? Μηπως να παρω καμια αλλη που να λεει περισσοτερο και να παρω το πολυ κανα SATA TO ATA CONVERTOR για τους δισκους μου?

 

εγω πηρα αυτην πριν μια εβδομαδα και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.αλλα ο επεξεργαστης δεν τραβαει στο overclock...:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ,μαλιστα. Τοτε δε λεει και πολυ να επενδησω σε πιο ακριβη μοβο απο αυτη που λεω αφου δεν τραβαει o/c ο AMD.

 

Αν καποιος εχει το μοβο που εχω γραψει πανω πανω και εχει μεινει σε καποιο τομεα δυσαρεστημενος ας κανει ενα post please λιγο αμεσα γιατι μεχρι Σαββατο εχω παραγγειλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...