Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είχανε πει ότι οι 11.6 θα έχουν αρκετά καλό improve όσο αφορά τις επιδόσεις...αν υπάρχει βέβαια και κανά καλό παιδάκι που να ρίξει κανά in-game benchmark με πριν και με 11.6 drivers θα ήταν super! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1769

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Χα,πλακα κανεις τωρα ετσι?????τοσο πολυ ρε συ?τι σκατα,πως δουλευαν τοσο καιρο?χαχαχα

 

Edit:NEKROMA ετοιμασου για ηττα(μην νομιζεις οτι σε ξεχασα :P )

youpi με περασες θελεις να βαλουμε μηπως το witcher2 με ubersampling να δουμε minimun frames :)

εκει να δεις την καρτα σου τι κανει στα bench οι ati ειναι οτι καλυτερο και ανεβαινουν πολυ αλλα εκει που πρεπει χολενουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

youpi με περασες θελεις να βαλουμε μηπως το witcher2 με ubersampling να δουμε minimun frames :)

εκει να δεις την καρτα σου τι κανει στα bench οι ati ειναι οτι καλυτερο και ανεβαινουν πολυ αλλα εκει που πρεπει χολενουν :)

 

Χα τι λες ρε?οι ΑΤΙ ειναι οτι καλυτερο για bench?ισα ισα οι ΑΤΙ δεν ειναι για bench.

Να το βαλουμε και το witcher 2 αλλα προσεχε μετα μην η καρτουλα σου καψει τον επεξεργαστη σου με τις θερμοκρασιες που θα ανεβασει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζα πριν απο λιγο τα release notes των 11.6 και βλεπω +10% στο unigine

λεω μεσα μου: χμμμμ hmmm.gif

 

τρεχω ενα σκετο χωρις να πειραξω καμια ρυθμιση και απο τα 40 παω στα 42 , λεω + 5% σιγα τα αυγα

 

μετα λεω να τρεξω κι ενα με 8x AA + 16x anisotropy και εγινε χαμος +21% :wacko:

τι εγινε ρε παιδια τοσο φοβεροι ειναι οι νεοι drivers ?

(αν και κατι δεν πηγαινε καλα με τους παλιους αφου με 8aa και 16 anisotropy μου εριχνε εστω και λιγο κλοκαρισμενη 6870 φιλου , ενω με default ρυθμισεις του εριχνα οπως ειναι φυσικο εγω)

 

 

και για του λογου το αληθες..

 

πριν

 

hvnbmrk25full.png

 

και μετα :D

(στα max fps γιγαντια αυξηση)

 

metab.png

 

edit

διαβαζοντας και τα πιο πισω ποστ , βλεπω οτι δεν ειμαι ο μονος που εχω αναλογη βελτιωση , ομορφα :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις extreme Tesselation βλέπεις την ίδια διαφορά?

δυστυχως δεν ειχα κρατησει screenshot με extreme , για να δω διαφορα..

ενα σκετο και ενα σαν το παραπανω ειχα

 

θα μπορουσε παντως να ειναι κι εκει μεγαλη , γιατι απο οτι φαινεται οσο πιο πολλα εφφε βαζεις τοσο περισσοτερο αυξανεται η διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6950 ακλοκαριστη και κλειδωμενη ειναι φιλαρακι η καρτα????

ναι ειναι ο,τι πιο στοκ και "βασικο" υπαρχει στη σειρα 69xx :P

 

δυστυχως δεν ξεκλειδωνει ουτε σου δινει πολλα περιθωρια για o/c (απο ccc) , οποτε δεν εχω ασχοληθει καθολου μαζι της.

 

βεβαια στα παιχνιδια τα βγαζει περα μια χαρα και αυτο ειναι που με ενδιαφερει ;)

 

ειναι και πολυ δροσερη/ησυχη (κατι που δεν ηταν η προηγουμενη μου καρτα) για αυτο και την αφηνω στην ησυχια της για να τη κρατησω χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα.εαν την συγκρινεις με την δικη μου πιο πισω που ειναι και καλα ξεκλειδωτη και 950 ο πυρηνας και οι μνημες σαν 6970,σιγα την διαφορα που εχουν....

Τελικα αξιζει πολυ η 1gb.λες και παιζουμε ολοι σε παραπανω απο 1920 Χ 1080 αναλυσεις και χρειαζομαστε 2 gb μνημη....

Μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^--Καθολου ασχημα θα ελεγα...

 

Βασικά τις τελευταίες μέρες που γύρισα Ελλαδα για καλοκαιρι και χρησιμοποιω το pc2 με την 5870 απο το pc1 συνειδητοποιησα πόσο ανούσια θα ήταν η υπαρξη του πανακριβου pc1 αν δεν χρησιμοποιουσα προγραματα οπως matlab, comsol, autocad κτλ.. για το μεταπτυχιακό !!!

 

Τωρα που έχω χρόνο εχω ριξει στον 8400 τα τελευταια 4 -5 blockbuster παιχνιδάκια του καλοκαιριού και δεν έχει κολώσει πουθενά!! Ακομη και στα 1600Χ1200!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα τι λες ρε?οι ΑΤΙ ειναι οτι καλυτερο για bench?ισα ισα οι ΑΤΙ δεν ειναι για bench.

Να το βαλουμε και το witcher 2 αλλα προσεχε μετα μην η καρτουλα σου καψει τον επεξεργαστη σου με τις θερμοκρασιες που θα ανεβασει. :P

εχεις κανταντησει κουραστικος σου ειπα με περασες στο bench αν και με extreme γιατι δεν ποσταρεις?

και φαε την γλωσσα σου μην μου καει η 480 γιατι την πηρα μεταχειρου και δεν θελω να μην εχω τερματησει το witcher2 χεχεχε

βρε τριμη και η καρτα σου μια χαρα ειναι, αλλα witcher2 με 25fps με ubersampling και 1080p δεν βλεπεις χεχεχ τον μουφο fermi το επελεξα γιατι εχει σταθερα πολυ frames νωμιζεις οτι ηθελα την θερμαστρα την 480??

βαλε οποιο παιχνιδι θες να βαλουμε bench να δεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...