Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα πηρα στο κρανιο σημερα,δεν ξερω γιατι....μετα λοιπον απο 3 ωρες δοκιμων κ προσπαθειων το σκορ εγινε οριακα τραγικο..σε σημειο που το ονειρικο 5900 φανταζει πλεον πολυ εφικτο..

 

 

 

 

 

 

00036png_zps008d27dd.jpg

 

 

 

 

*εννοειται οτι εχω ανοιξει μπουκαλι..

Δώσε πόνο λέμε!!!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στις μερες θα εχω τη νεα καρτα στα χερια μου...Δυστυχως μας επαιξαν φουστια οι σλοβενοι και το blockακι θα αργησει λιγο...:( :(

 

Παω τελικα σε AMD για 2 απλους λογους:

 

1) Η NVidia ειναι για κλαμματα και ισως να μην την υποστηριξω ποτε παλι..Οσο βλεπω οτι η 780 εχει πεσει μεσα σε 4μηνες 200+ ευρω απο την αρχικη, εεε...αντε γ@μησου!!

 

2) Πιστευω τα νεα games θα πηγαινουν καλυτερα σε AMD σαραβαλακια επειδη οι κονσολες ειναι amd στην ουσια...Βλεποντας και κανοντας λοιπον!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γινεται export παιχνιδιων απο τις κονσολες, οπως το AC4-NFS Rival κλπ, τι nVidia τι AMD εχεις τα ιδια σ*ατα θα ειναι...

 

Οσο για τα 600€+ της nVidia απο τη στιγμη που δεν ειχε ανταγωνισμο βαραγε... Το ιδιο κανει και η Intel στα cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρχικο σχεδιο ηταν για SLI 780 και 1600p..Τελικα εφαρμοστηκε μονο το 1600p μοιντορ και η 2η καρτα πηγε περιπατο...Οποτε θελω κατι που να αποδιδει οσο το δυνατο καλυτερα σε αυτη την αναλυση και ελπιζοντας στο mantle (το οποιο διαβαζω δινει 35-45% boost σε BF4), η 290x ειναι μονοδρομος αυτη τη στιγμη...Επειδη λοιπον το BF4 ειναι το μονο παιχνιδι που με καιει βλεπω οτι πλεον στα dlc η 780 δε τραβαει οπως πρεπει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρχικο σχεδιο ηταν για SLI 780 και 1600p..Τελικα εφαρμοστηκε μονο το 1600p μοιντορ και η 2η καρτα πηγε περιπατο...Οποτε θελω κατι που να αποδιδει οσο το δυνατο καλυτερα σε αυτη την αναλυση και ελπιζοντας στο mantle (το οποιο διαβαζω δινει 35-45% boost σε BF4), η 290x ειναι μονοδρομος αυτη τη στιγμη...Επειδη λοιπον το BF4 ειναι το μονο παιχνιδι που με καιει βλεπω οτι πλεον στα dlc η 780 δε τραβαει οπως πρεπει..

Αν παιζεις οπως λες μονο BF4 τοτε καλα εκανες :P Τωρα για το mantle ειμαι πολυ επιφυλακτικος για τα νουμερα που δινουν... οπου αν ισχυουν τα εχει πολυ σκουρα η nVidia....

Πηγες σε 290Χ? γιατι οχι στην "απλη"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάλογος με τεχνικό γνωστού καταστήματος αφού που παραδίδει καινούριες ram απο αντικατάσταση.

 

-Πάω να τρέξω memtest, ελπίζω να μην έχω πρόβλημα πάλι.

-Πως το τρέχεις το memtest;

-Πρώτα όλα auto, μετά voltage/timings κατασκευαστή.

-Ποιο cpu έχεις.

-4670k

-Να ξέρεις οτι πάνω απο 1600 με αυτό το cpu δεν πάνε οι μνήμες, μετά θέλει o/c.

-Wat? Τι σχέση έχει αυτό, ο cpu είναι ο k και παίζω με τα multipliers, όχι με fsb, AN θέλω κιόλας να τον ανεβάσω. Και με stock cpu οι ram παίζουν 1866+

-Όχι, οι ανεβασμένες μνήμες ανεβάζουν το cpu αυτόματα, έτσι είναι.

-Φεύγω, γεια.

 

Όποιος απο εδώ ενδιαφέρεται για σωστό overclocking να τον στείλω στο μαγαζί να μάθει 5 πραγματάκια :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E-shop. Ram 2x4 gskill 1866 CL9

Θα κάνω παράπονα στη gskill οτι κοροιδεύουν τον κόσμο. :ph34r:

''οι ανεβασμένες μνήμες ανεβάζουν το cpu αυτόματα, έτσι είναι.'' Βρε τι μαθαίνουμε κάθε μέρα, κοίτα να δεις πράματα !!!  :P 

Και τώρα αυτός είναι τεχνικός και πωλητής μεγάλης αλυσίδας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Storm να του εξηγώ οτι ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΤΟ FSB, να έχει ανοιχτή τη σελίδα της intel που λέει supported 1333/1600 και να επιμένει.

Προσπαθώ να ξεχάσω την εποχή που είχα x58/930 και ιδιότροπες μνήμες και τσααααακ, πάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...