Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενα gatzilla

kexc15.png

 

 

δειτε τι εγραψε ο αλλος εχθες.ΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧ ηπιε μια μπυρα και την ειδε γαμαοα.φανταζομαι ποσο ζωο ειμαι εγω που μεχρι και στη μηχανη εχω κανει "overclock" :lol:

 

post-228314-0-01515800-1403356697_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1769

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

προτιμώ να πιώ τα λεφτά μου σε μπουκάλια με μπύρες παρά να ξοδέψω τα λεφτά μου σε περιττούς επεξεργαστές.

Ο πιο φθηνος i5 μονο περιττος δεν ειναι για gaming συνθεσεις. Βεβαια να σου πω την αληθεια και εμενα ο παλιος μου υπολογιστης που ειναι 7-8χρονων 2πυρηνο επεξεργαστη εχει(Core 2 Duo),ειναι λιγο κριμα στα μισα του 2014 που ειμαστε να εχουμε ακομη 2πυρηνο επεξεργαστη,μεχρι και τα κινητα εχουν φτασει στους 8πυρηνους :P

 

Για να μην πω οτι μπορεις να τον βρεις και μεταχειρισμενο με εγγυηση σε τιμη ενως i3

.. :X

 

 

 

Οσο για τα μπουκαλια με τις μπυρες καλυτερα οχι γιατι και θα ξερνας μετα απο την πολλη μπυρα και θα διαλυσεις το στομαχι σου :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ναι εγω μαζι σου,ετσι και αλλιως στα Pro,lol,dota,tomb raider κτλπα δεν παιζει ρολο το cpu οποτε μια χαρα θα εισαι..δεν πιστευω μετα να εχεις απαιτησεις απο τα demanding games που ερχονται ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ASUS GTX770-DC2OC εβγαλε 46,3 στο valley σε 1920χ1080 όλα τέρμα,stock χωρις tweaks.Παραλίγο να πάρω r9 290 αλλα τελευταία στιγμή πήρα nvidia,πόσο βγάζει η 290 κανένα πενηντάρι στο valley?

Ti CPU εχεις ?

gtx770 asus dcuii Oc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti CPU εχεις ?

post-268025-0-19937100-1403364474_thumb.jpg

πήγαινε στο control panel της nvidia  στις ρυθμίσεις 3d και βάλε την επιλογή "αφήστε την εφαρμογή να αποφασίσει".Μάλλον έχεις βάλει τις ρυθμίσεις στην βέλτιστη ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

attachicon.gifΧωρίς τίτλο.jpg

πήγαινε στο control panel της nvidia  στις ρυθμίσεις 3d και βάλε την επιλογή "αφήστε την εφαρμογή να αποφασίσει".Μάλλον έχεις βάλει τις ρυθμίσεις στην βέλτιστη ποιότητα.

Δεν ηταν αυτο, ειχα κανει λαλκια εγω.. Στα windows ειχα power save mode, και η CPU ετρεχε στα 1.8-2.2.. 

Capture

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εισαι ο μονος :P @Johny βλεπω οτι του της έδωσες και ρευματακι, δωσε και λιγο παραπανω στο memory clock. Και δες και το core αν το φτάσεις στα 1150mhz,με τα ιδια ρευματα που έδειξες. Σιγα σιγα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εισαι ο μονος :P @Johny βλεπω οτι του της έδωσες και ρευματακι και δωσε και λιγο παραπανω στο memory clock. Και δες και το core αν το φτάσεις στα 1150mhz,με τα ιδια ρευματα που έδειξες. Σιγα σιγα :P

Ακριβώς ότι σου λέει ο αποπάνω, λογικά τα έχεις τα 1150!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

D3MbyKR.png

GPU : Sapphire Radeon R9 270X 2GB
Core Clock : 1200MHz
Memory Clock : 1525MHz
Core Voltage : 1.300V
AMD Catalyst V. : 13.251
Room Temp : 30 oC
GPU Max. Temp : 79 oC



Θα κάνω ένα update στον Catalyst και θα δοκιμάσω να κάνω μεγαλύτερο overclock. Αν πετύχω κάτι καλύτερο θα ανεβάσω :) !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια προσπαθω να τρεξω το catzilla αλλα οταν παω να το τρεξω κανει search το συστημα το pc κολλαει κ πρεπει να το κανω reset.μετα το εκανα unistall το ξανακατεβασα και παω να το περασω και στο τελος του install εκει που λεει finish installation κρασαρει παλι το pc και θελει παλι reset..τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...