Προς το περιεχόμενο

Windows XP Service Pack 3 RC & beta


palawiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους ενδιαφέρονται να κατεβάσουν το SP3 -διαθέσιμο μόνο σε γερμανικά,αγγλικά,γιαπωνέζικα,ανοίξτε έναν επεξεργαστή κειμένου,και γράψτε το ακόλουθο:

@echo off

reg delete HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\XPSP3 /f 2> NUL

reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\XPSP3 /v RCPreview /t REG_SZ /d 1c667073-b87f-4f52-a479-98c85711d869 /f

echo XPSP3 registry key has been set. Please check for updates in Windows Update.

pause

 

 

μετονομάστε το όπως θέλετε αλλά να έχει την κατάληξη .cmd και τρέξτε το.

Μετά πάτε κατεβάστε από την σελίδα αναβαθμίσεων της MS.

Kαι μην ξεχνάτε ότι είναι σε δοκιμαστικό στάδιο ακόμα,οπότε πριν από όλα Back-Up,μπορεί να έχει προβλήματα ακόμα δεν το δοκίμασα

 

unbenanntsx1.th.jpg

Προσωπικά θα το βάλω αύριο

:mrgreen: :mrgreen:

άμα ξανααναφέρθηκε απλά ας το σβήσει κάπιος υπεύθυνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για οσους βιαζονται ή ειναι ανυπομονοι 2 link για να κανετε dowload απο εγκυρη πηγη το SP3

 

http://fileforum.betanews.com/detail/Microsoft_Windows_XP_Service_Pack_3/1197391546/1

 

http://www.winbeta.org/comments.php?id=12856&catid=1

 

εγω παντος τωρα το κατεβαζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα ένα σύστημα για πειράματα θα το έβαζα κι εγώ. Προς το παρόν όμως, μου έχει περάσει η τάση για μαζοχιστικά format μετά από beta εγκαταστάσεις και έτσι θα περιμένω υπομονετικά την επίσημη έκδοση sp3 ή τις πρώτες εντυπώσεις από τους γενναίους πειραματιστές...

 

(Έχετε δει βέβαια ότι είναι beta, rc1 ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε το...)

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καταρχήν καλησπέρα σας

Είμαι καινούριο μέλος στην παρέα σας

 

Εδώ και 3 μέρες έκανα εγκατάσταση του SP3 σε win pro αγγλικά

 

Το μόνο που παρατήρησα να άλλαξε είναι στο δεξί κλικ στο my computer (λέει ότι έχω το SP3 ):P και στο ότι μου χάλασε το θέμα των win που είχα.... κατά τα αλά όλα πάνε μια χαρά και δεν βλέπω καμία διαφορά (ξέρω ότι οι διάφορες θα είναι στον κώδικα του λειτουργικού πράγμα που γινόταν έτσι και αλλιώς με τα κανονικά updates) αλά αυτό αντί με ησυχάζει με τρομάζει λίγο αφού από τι διάβασα και σε άλλα φόρουμ το SP3 δίνει την δυνατότητα στην Microsoft να έχει πλήρη πρόσβαση στο pc σου(πάντα ειχε....) και να κατεβάζει τρελά δεδομένα....

//Και κατά την γνώμη μου καλό θα ήταν να το εγκαταστήσετε και εσείς για να μπορέσει η Microsoft να το βελτιώσει αν υπάρξουν προβλήματα ...

 

ξέρει κανείς κάτι για αυτό?

 

Πάντως εγώ πρόβλημα δεν έχω (ακόμα) με το λειτουργικό! Αν και έχω σπασμένα win….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...