Προς το περιεχόμενο

Κάρτα Γραφικών 7600GS η HD2400 PRO? (AGP)


DAFY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να κανω μια μικρη αναβαθμιση στο PC μου αλλαζοντας καρτα γραφικων και ενισχυοντας την μνημη για να παιζω, εστω με χαμηλες αναλυσεις κανενα απο τα καινουργια παιχνιδια (Call of Duty 4, Crysis κτλ)....μην με παρετε στο κυνηγι:o, αλλα τα οικονομικα μου δεν ειναι για αγορα καινουργιου και Super Duper PC αυτη την εποχη.

Το PC μου ΔΕΝ ειναι συγχρονο:-)

Pentium 4 CPU 2.66GHz

Μνημη 512 MB (Θα βαλω 1 GB)

Καρτα γραφικων GeForce FX 5900XT

Hard Disk 80 GB

κτλ....καταλαβατε περι τινος προκειται.

Θα ηθελα λοιπον την Βοηθεια σας για το ποια ειναι η προτιμοτερη λυση για καρτα γραφικων (AGP βεβαια) που να ταιριαξει οσο το δυνατον καλυτερα στο συστημα μου χωρις να εχουμε τιποτα κολληματα και φωτιες:mad:,και να εχω ικανοποιητικη αυξηση των επιδοσεων για να παιζω εστω υποφερτα τα παιχνιδια που σας ανεφερα πιο πανω.

Το τροφοδοτικο μου, αν δεν κανω λαθος, ειναι 400 watt.

 

Να προτιμησω λοιπον μια 7600GS η μια HD2400 η 2600 PRO????η να τα ΑΦΗΣΩ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ γιατι δεν αξιζει τον κοπο και το χρημα??

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ εκ των προτερων για την βοηθεια σας!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κατα την ταπεινη μου αποψη, αν και θα δεις διαφορα με μια 7600GS, δεν αξιζει να δωσεις ουτε ενα ? για αυτο το συστημα.

Καλυτερα αστο ετσι και με το καλο μαζεψε χρηματα και παρε ενα καινουριο. Μην ξεχνας οτι πλεον με 1000? παιρνεις αξιοπρεπεσταστο 4πυρηνο και με παρα πολυ καλη καρτα γραφικων, και με 600-700? ενα αξιοπρεπεστατο pc και για παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ GeorgeMan για την απαντηση σου,αλλα ελεγα οτι θα αξιζε να δωσω 80-100 ευρω γι αυτην την μινι αναβαθμιση για να περασω μερικους μηνες ....ερχονται και Χριστουγεννα:-)....να χαρω λιγο κανα παιχνιδακι και μετα βλεπαμε για καινουργιο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σχετικα με το ερωτημα σου, ο,τι καλυτερο θα ηταν μια 7600GS με DRRG3 Μνημες ή 7600GT (με ddr2 ή gddr3) ή ακομα και η 7600GS (με ddr2) ειναι καλυτερη της 2400pro και 2600pro.

Τωρα εαν θες και hardware αποκωδικοποιηση HD videos απο την καρτα γραφικων, παρε μια HD2600XT.

 

Πιο πανω οχι. Επισης πες μας ποσα Α δινει στη +12 γραμμη το τροφοδοτικο σου.

Ισως και παλι να μην αξιζει ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ θα το κοιταξω αν και νομιζω απο ρευμα πρεπει να ειμαι οκ.

Τι λες γι αυτες τις καρτες?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.513262

http://www.megamarket.gr/colorpowergf7600gsagp256mbvodvi-p-39760.html?page=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Kαι πολλα ειναι 90 για GS με ddr2 μνημες...

Κοιτα μηπως βρεις καμια μεταχειρισμενη με 40-50? καπου πηρε το ματι μου νομιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai ego to idio sistima exo me perisoteri mnimi

otan tin peira omos tin karta eixa p4 3,8 alla mou kaike

ΩΧ....δεν θελω φωτιες:o

Μαλλον μια 7600GS θα ειναι η λυση!!!!

 

Οπως και να ναι παντως ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις γνωμες σας:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανοιξω αυριο το κουτι και θα δω....παντως νομιζω οτι ειναι 400αρι.

Αλλωστε εχει ενα καρo πραγματα πανω (DVD-ROM,DVD-R,μοντεμ,καρτα δικτυου,καρτα τηλεορασης,4 συσκευες usb) και δουλευει αψογα.Βεβαια αν ειναι αναγκη θα αφαιρεσω καρτες που δεν χρειαζομαι πια (μοντεμ,τηλεορασης) μια συσκευη usb και το DVD-ROM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...