Προς το περιεχόμενο

ΜSN talk και Firefox


alex2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά έχει κανένας κανένα πρόβλημα με conflict μεταξύ αυτών των δύο??

 

Εκεί που μιλάω μερικές φορές ξαφνικά το pc τα παίζει και βλέπω τον Firefox να έχει εκτινάξει την cpu usage στα ύψη!

 

Και γενικότερα ο firefox τον τελευταίο καιρό νομίζω έχει γίνει λίγο μάπα!Αυτήν την στιγμή που γράφω ας πούμε χωρίς λόγο χρησιμοποιεί το 60% της cpu και 150MB μνήμης για να έχει δύο tab του insomnia ανοιχτά!

 

Γενικά έχω διαβάσει για το memory leak του Firefox αλλά τι σκατά υπολογίζει με την cpu στο 60%???:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το βρήκα αλλά θέλω να μου πείτε αν έχετε και εσείς πρόβλημα.

Είναι το flash καθώς τρώει αρκετή cpu όταν τρέχει σε firefox.Μάλλον το παρατήρησα όταν μίλαγα στο msn καθώς μου τρώει άλλο ένα 20% οπότε ήρθε και έδεσε το γλυκό.

 

Έτσι βρήκα ότι πολλοί άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα και η λύση είναι το flashblock και τώρα είναι μία χαρά.Αλλά να σας πω την αλήθεια δεν είμαι και ικανοποιημένος με αυτήν την κατάσταση καθώς θέλω να εκμεταλλεύομαι όλες τις δυνατότητες των site.

 

Οποιαδήποτε άλλη λύση ευπρόσδεκτη.

Και φυσικά να μου πείτε αν και εσείς έχετε παρατηρήσει παρόμοιο πρόβλημα.

 

Υ.Γ. Εγκατέστησα και την τελευταία έκδοση flash αλλά και του firefox αλλά μία από τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να φταίνε μερικά συγκεκριμένα, και κακογραμμένα flash files. Ναι εχω το παρατηρήσει κι εγώ. Εχεις την τελευταια έκδοση του flash plugin?

Βάλε το addblock plus και μπλόκαρε φλασάκια απο συγκεκριμένα σαιτ που απλα ενοχλούν χωρις να προσφέρουν τίποτα (δηλαδη το 99%, εκτος απο youtube και λιγα μετρημένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...