Προς το περιεχόμενο

lcd32" και PC


samplist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους, εχω ενα pc πανω σε μια lg lcd 32" συνδεμένο με hdmi (dvi to hdmi) το θέμα ειναι οτι η ανάλυση δε "πάει" 1366χ768 που υποτίθεται αλλα μέχρι 1152χ634, κατι τετοιο. Αυτο γινεται αναγκαστικά μεσα απο τους drivers της nvidia ωστε να βλέπω ολόκληρη την οθόνη διαφορετικά η οθονη "κοβεται". Υπάρχει λύση ή ειναι περιορισμός της τηλεόρασης της καρτας γραφικών geforce6200 και του καλωδίου? Εχετε ακούσει-δει κατι παρόμοιο, μια βοήθεια βρε παιδιά, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε εμενα το ειχε κανει , και στον κολλητο μου..αν διαβασεις και το μανυαλ της τηλεορασης λεει οτι το hdmi ΔΕΝ ειναι για συνδεση με pc...σε ενα αλλο thread που ειχε ανοιχτει κατι λεγαν για service μενου της τηλεορασης και ρυθμισεις απο εκει αλλα δε ξερω παρα περα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Service menu για ανάλυση μην ανοίξεις. αν το χαλάσεις πας για αλλαγή της μνήμης της tv (san to cmos του pc). To σερβις μενου βοηθάει μονο για overscan/underscan με απώλειες όμως σε γεωμετρία που πρέπει να τις φέρεις μόνος σου. Και τα σερβις μενου δεν είναι user-friendly. To overscan που αναφέρεις εσύ μπορείς να το φέρεις και μέσα από το control panel της nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σε ολους, εχω ενα pc πανω σε μια lg lcd 32" συνδεμένο με hdmi (dvi to hdmi) το θέμα ειναι οτι η ανάλυση δε "πάει" 1366χ768 που υποτίθεται αλλα μέχρι 1152χ634, κατι τετοιο. Αυτο γινεται αναγκαστικά μεσα απο τους drivers της nvidia ωστε να βλέπω ολόκληρη την οθόνη διαφορετικά η οθονη "κοβεται". Υπάρχει λύση ή ειναι περιορισμός της τηλεόρασης της καρτας γραφικών geforce6200 και του καλωδίου? Εχετε ακούσει-δει κατι παρόμοιο, μια βοήθεια βρε παιδιά, ευχαριστώ!

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις τα hertz στα 60Ηz μήπως δημιουργείται εκεί το πρόβλημα.Βάλε επίσης τους τελευταίους drivers για την 6200 αν έχεις παλαιότερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...