Προς το περιεχόμενο

παιχνιδια σε laptop


georgios...

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. ειμαι νεο μελος του insomnia. εχω ενα laptop fujitsu siemens amilo pi 1536. core 2 duo t5600 (στα 1.8) ram 1g και καρτα γραφικων (δυστυχως) ati mobility radeon x1400. το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να παιξω σχεδον κανενα παιχνιδι. ξερω οτι τα laptop δε κανουν για παιχνιδια αλλα το συγκεκριμενο εχει και καποια χαρακτηριστικα που νομιζα οτι αξιζε τον κοπο να το αποκτησω. δε λεω για τρελα παιχνιδια αλλα κατι χωρις ιδιαιτερες απαιτησεις. τι λετε να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exo akribos ton idio ipologisti.kai den mporo na po oti exo kapoio idiaitero problima.paizoun ola sxedon apo ta kainourgia akoma kai to crisis alla sto low i medium oxi high.kai cod4 kanonika kai pro kai fifa.min to bazeis sto high kalitera gia min sernete

 

 

apo kei kai pera katebase tous omega drivers den mporo na skefto ti allo ftaiei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
mono pou o dikos mou einai 2000MHz.alla den exei kai megali diafora me to 1,8

 

εχει 2 gb μνημη το δικο σου. δεν ειναι και μικρη διαφορα. μηπως ξερει κανεις αν μπορω να αλλαξω καρτα γραφικων στο συγκεκριμενο μοντελο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωριτικα μπορεις...

Πρακτικα ομως δεν μπορεις.

Ειναι τοση η μανουρα για να βρεις συμβατη καρτα γραφικων και με τετοια τιμη που δεν αξιζει σε καμια των περιπτωσεων...

Παντως η x1400 κουτσα στραβα ολο και κατι επρεπε να παιζει..

Εσυ σε ποια παιχνιδια εχεις προβλημα,πως ακριβως το εντοπιζεις(π.χ ειναι πολυ αργα/δεν φορτωνουν καν κτλ...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε τους drivers και μετά ρύθμισε να παιζεις απο το ρευμα ωστε να μην μεταβαλλεται η αποδοση του μηχανηματος, επισης αν εχεις Βιστα μπορεις να ρυθμισεις το προφιλ ενεργειας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωριτικα μπορεις...

Πρακτικα ομως δεν μπορεις.

Ειναι τοση η μανουρα για να βρεις συμβατη καρτα γραφικων και με τετοια τιμη που δεν αξιζει σε καμια των περιπτωσεων...

Παντως η x1400 κουτσα στραβα ολο και κατι επρεπε να παιζει..

Εσυ σε ποια παιχνιδια εχεις προβλημα,πως ακριβως το εντοπιζεις(π.χ ειναι πολυ αργα/δεν φορτωνουν καν κτλ...).

 

 

μου κανει σπασιματα στην οθονη με το που αρχιζει το παιχνιδι. πολυγωνα κτλ. δε φαινεται σχεδον τιποτα. σε παιχνιδια οπως π.χ. hunting και sims 2 που δεν εχουν και πολλες απαιτησεις. αυτο με την αλλαγη το εξηγεις λιγο καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά φίλε έχεις δίκιο σε αυτό που λες....Πριν λίγο μου έκλεισε ο υπολογιστής ενώ έπαιζα το FEAR.Δυστυχώς πρέπει να τα έπαιξε η κάρτα γραφικών.Εσύ VISTA έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά φίλε έχεις δίκιο σε αυτό που λες....Πριν λίγο μου έκλεισε ο υπολογιστής ενώ έπαιζα το FEAR.Δυστυχώς πρέπει να τα έπαιξε η κάρτα γραφικών.Εσύ VISTA έχεις?

 

 

xp. δε νομιζω να φταιει αυτο. απο την αρχη ειναι ετσι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...