Προς το περιεχόμενο

Σπαστικά παράσιτα στα Ηχεία...Help!


Inferno_lb13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα μετά απο Format και αλλαγή τροφοδοτικού πρόσεξα τα εξής: όταν ο επεξεργαστής είναι απασχολημένος (π.χ. πάνω από 10-15%) ακούγεται ένας ήχος μέσα από το κουτί από τον επεξεργαστή πολύ σιγα που νομίζω ότι είναι φυσιολογικός, (ο κλασσικός ήχος που κάνουν οι επεξεργαστές) Το πρόβλημα είναι ότι ο ήχος αυτός βγαίνει ενισχυμένος από τα ηχεία, ακόμα και όταν κατεβάζω την μπάρα δεξιά π.χ. στον Internet Explorer ακούω το αντίστοιχο παράσιτο. Σταματάει μόνο αν κλείσω τα ηχεία ή βγάλω τις συνδέσεις από την μητρική Ακόμα κάτι άλλο που πρόσεξα είναι ότι το cpu βαράει 80+ μόνιμα! Με αποτέλεσμα να κολλάει παντού ακόμα και στο ανοίξει ένα παράθυρο!

 

Mobo: Asus P5wd2 Deluxe

CPU: Intel Pentium D 2.8

SoundCard: Realtek HD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Παιδιά επαναφέρω το θέμα στο προσκήνιο διότι δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω τι φταίει ακόμα, δεν ξέρω αν φταίει η μητρική, η cpu ή η κάρτα γραφικών ή και τα vista.. χαρακτηριστικό είναι πως αν εχω μια ανοιχτή συνομιλία στον msn στην οποια εμφανίζονται αυτά τα κινούμενα emoticons, τοτε αυτά τα παράσιτα ακούγονται ασταμάτητα και συνοδεύονται απο μικρά κολλήματα, μόλις κάνω minimaze τον msn σταματάνε! Δεν μπορώ πλέον να παίξω ούτε pro!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 80 + τι είναι ??εάν είναι θερμοκρασία :

Όπως είπε και ο φίλος ξεκίνα από το πρόβλημα τις θερμοκρασία του επεξεργαστή με απλές κινήσεις άνοιξε το κουτί κάνε έλεγχο μήπως έχει πιάσει νυχτερίδες μέσα καθάρισε το και κάλος οπτικός έλεγχος στην ψήκτρα και τον ανεμιστήρα

Τροφοδοτικό γιατί άλλαξες ??

Μετά την αλλαγή ξεκίνησε το πρόβλημα με τον ήχο αλλά και την θερμοκρασία ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..ακούγεται ένας ήχος μέσα από το κουτί από τον επεξεργαστή πολύ σιγα που νομίζω ότι είναι φυσιολογικός, (ο κλασσικός ήχος που κάνουν οι επεξεργαστές)

Kάνουν θόρυβο οι cpu?

Πάντως πολλές φορές έχουν αναφερθεί από αυτήκοες μάρτυρες,ήχοι μέσα από κουτιά που μάλλον οφείλονται σε πυκνωτές της μητρικής ή στο psu.

Τα υπόλοιπα φαινόμενα(παράσιτα στα ηχεία,κολλήματα σε προγράμματα)χρειάζονται προσεκτικότερη μελέτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 80 + τι είναι ??εάν είναι θερμοκρασία :

Όπως είπε και ο φίλος ξεκίνα από το πρόβλημα τις θερμοκρασία του επεξεργαστή με απλές κινήσεις άνοιξε το κουτί κάνε έλεγχο μήπως έχει πιάσει νυχτερίδες μέσα καθάρισε το και κάλος οπτικός έλεγχος στην ψήκτρα και τον ανεμιστήρα

Τροφοδοτικό γιατί άλλαξες ??

Μετά την αλλαγή ξεκίνησε το πρόβλημα με τον ήχο αλλά και την θερμοκρασία ??

 

Το τροφοδοτικό αλλάχτηκε επειδή άλλαξα κάρτα γραφικών και ήθελε απαραίτητα μεγαλύτερο τροφοδοτικό, Ναι, το πρόβλημα ξεκίνησε με το που άλλαξα τροφοδοτικό αν θυμάμαι καλά, έχω προσέξει όμως ότι και το πρόβλημα με τον ήχο αλλά και με τα κολλήματα συμβαίνει όταν υπάρχουν π.χ. κινούμενα emoticons στον msn, ή οταν π.χ. παίζω ραλλάκια, όταν το αυτοκίνητο είναι ακίνητο (δεν υπάρχει εναλλαγή γραφικών ας πούμε) υπάρχει μεν ο θόρυβος αλλά δεν κολλάει, όταν αρχίσει το αμάξι να κινείται τότε κολλάει κιολας... σορρυ αν το κούρασα, αλλά απ'ότι καταλαβαίνω πρέπει να φταίει ενα περιφερειακό μόνο οπότε είναι κρίμα να αλλάξω ολόκληρο σύστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου παραμένει υψηλή θερμοκρασία (εάν εννοείς το 80+)

Τώρα το κόλλημα κατά ένα μεγάλο ποσοστό μπορεί να γίνεται από θερμοκρασία αλλά και από την μεγάλη χρήση cpu (εάν εννοείς το 80+)

Κοίτα σε παρακαλώ στην διαχείριση εργασιών στις επίδοσης τι χρήση cpu γίνεται και τι μνήμη σου τρώει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...