Προς το περιεχόμενο

Αμαν Αυτα τα XP! (προβληματα...help)


Scatman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μονο λειτουργικο της Microsoft Που δεν συμπαθησα ποτε ειναι τα Win XP. Απο τοτε που απεγκατεστησα τα αγαπημενα μου WIn 95-Win 98, συναντω συνεχεια προβληματα, απο ανοητα εως σημαντικα. Τεσπα..

 

Αντιμετωπιζω τα εξης:

 

1.)

 

yzixcakc7ed653flw8ee_thumb.jpg

 

Θα ηθελα οταν γινεται επανεκκινηση ή οταν ανοιγω τον Υπολογιστη μου να μην εμφανιζεται η επιλογη αυτη. Πως γινεται να την αφαιρεσω ?

 

2.)

 

Τωρα τελευταια εμφανιζει συχνα πυκνα αυτο το μηνυμα:

 

zlirdxr2nzjv9p3uqf26_thumb.jpg

 

Τι στο καλο συμβαινει?

 

Μου το εμφανιζει συνηθως οταν χρησιμοποιω software οπως πχ game κτλ

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το post σου ετσι οπως αρχιζεις μου δινει εντυπωση οτι γυρισε ο χρονος πισω

λοιπον

 

για οτ πρωτο εχεις προβλημα οτι σου ζηταει κωδικο ή απλα σου τη σπαει το welcome

 

για το δευτερο το πιο πιθανο να ναι προβλημα μνημης δλδ να χρειαζεσαι να βαλεις κι αλλη ή επισης να τα παιζει η καρτα γραφικων σου. Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να βαλεις στο google τις δεκαεξαδικες διευθυνσεις που σου δειχνει κατω ολη αυτη τη σειρα και θα μαθεις τι ακριβως προκαλει μπλε οθονες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Πήγαινε στων πινάκα έλεγχου μετά πήγαινε στους Λογαριασμοί χρηστών μέσα υπάρχει επιλογή που λέει αλλαγή του τρόπου σύνδεσης και αποσύνδεσης χριστών πατάς εκεί και μετά στην οθόνη που θα εμφανιστεί ξετσεκαρεις την επιλογή «χρίση της οθόνης υποδοχής»

 

2)Μπορεί να υπερθερμαίνεται ο υπολογιστής η να την έχουν φτύσει οι RAM (αλλά μπορεί να θέλει και Format)

 

edit:Με πρόλαβε ο φίλος disqualified

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα οσον αφορα το πρωτο φιλε disqualified ηταν πως με ενοχλουσε να παταω συνεχεια επανω στο user για να "μπω" κανονικα στα windows. Λυθηκε τελικα λογω των οδηγιων που μου παρειχε ο Black Demis.

 

Για το δευτερο, υπαιτια φαινεται να ειναι η καρτα γραφικων (συμφωνα με το google)/

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον & χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...