Προς το περιεχόμενο

toshiba service


sokiwoki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα πριν λιγες εβδομαδες τον Toshiba A200 -1M8 και από την αρχή μου κολλούσε σε απλές εργασιες. Τον πηρα στο πλαισιο οπου δεν βρηκαν τιποτε και μου κανανε recovery και φορματ κλπ αλλα το προβλημα εξακολούθησε . Εκει που τα νευρα μου ειχαν γινει σχοινια τον πηρα στην Toshiba service οπου βρηκαν bad sector στον δισκο οποτε και τον αλλαξανε και τωρα κανενα προβλημα. Καλα στο πλαισιο τι κανουν??

Επισης, ο πρωτος δισκος ο προβληματικός ηταν Hitachi και τωρα ειδα στη διαχειριση συσκευών ότι μου τον αντικαταστήσανε με έναν Toshiba. Εκανα ελεγχο στο ιντερνετ και βρηκα ότι και αυτος ειναι στις 5200στροφες. Αναρωτιεμαι, θα επρεπε να τους ζητησω να μου βαλουν την ιδια μαρκα οπως ηταν? Ή ειναι της ιδιας ποιοτητας ο toshiba?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, ο πρωτος δισκος ο προβληματικός ηταν Hitachi και τωρα ειδα στη διαχειριση συσκευών ότι μου τον αντικαταστήσανε με έναν Toshiba. Εκανα ελεγχο στο ιντερνετ και βρηκα ότι και αυτος ειναι στις 5200στροφες. Αναρωτιεμαι, θα επρεπε να τους ζητησω να μου βαλουν την ιδια μαρκα οπως ηταν? Ή ειναι της ιδιας ποιοτητας ο toshiba?

 

 

Είναι υποχρεωμένοι να σου αλλάξουν τον δίσκο με έναν άλλο ο οποίος θα έχει ίδια ή ανώτερα χαρακτηριστικά. Όχι απαραίτητα και ίδια μάρκα όμως. Στην περίπτωση σου, από ότι θυμάμαι το Α200-1Μ8 έχει δίσκο στις 5400 στροφές και λογικά στον άλλαξαν με έναν αντίστοιχο.

 

Υ.Γ: δεν εχω ακούσει ποτέ για δίσκους στις 5200 στροφές...μήπως κάνεις λάθος? Η΄4200rpm θα είναι ή 5400 ή 7200 (απίθανο να σου βάλανε τέτοιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εχω ακριβως τον ιδιο φορητο και μαλλον επεσες -σπανιο μεν υπαρκτο δε- σε προβληματικο. Ο δισκος ειναο οντως hitachi στις 5400 και ειναι πολυ καλος, στον αλλαξαν με εναν ιδιο ιδιας ταχυτητας και χωρητικοτητας και ειναι εξισου αξιοπιστος. Αρα δεν εχασες τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δίσκος είναι όντως 5400 όχι 5200 δικό μου λάθος. πρεπει να είμαι πολύ γκαντέμης γιατι από ότι έχω ακούσει οι toshiba ειναι πολυ αξιοπιστοι και γι αυτο άλλωστε αγόρασα toshiba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...