Προς το περιεχόμενο

TOP 6 laptops psifoforia !


Geo89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hi paidia. Eimai foititis kai eimai metaxi ton 6 parakato laptop 15.4" othoni gia gaming 1100-1300 euro. Tha me voithisete na dialekso? Parakalo valteta me sira protimisis kai enaferete episis tous logous gia tous opious ta protimate. Efxaristo prokatavolika.:-)

 

Link.png Site: HP Compaq 6710b

Link.png Site: Toshiba Satellite A200-19L

Link.png Site: Acer Aspire 5920G-602G25MN

Link.png Site: Acer TravelMate 5720G-702G25MN

Link.png Site: Acer TravelMate 5720-602G20Mi

Link.png Site: Fujitsu Siemens Amilo Xi 2428-004

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις απαιτησεις σου σε σχεση με αυτα που προσφερεις ... τοτε αναγκαστηκα πας για acer και fujitsu. Θα χασεις σε ποιοτητα, ενω θα εχεις καλυτερα χαρακτηριστικα. Στη θεση σου ή θα εριχνα τις απαιτησεις μου (games) ή θα ανεβαζα το ποσο, ώστε να εχω και ποιοητα+ταχυτητα. 2 σε 1 δεν παει με λιγα χρηματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σίγουρος οτι θα το παλέψεις για games με το laptop???? Για games καρφωτος σε PC και μόνο ή αντε καμια κονσόλα αν εισαι φαν.... Μεταξυ των 6 που εχεις.... Τοshiba...τα υπόλοιπα θα τα άφηνα να υπάρχουν...Πάντως σε αυτο το budget μπορεις να κάνεις ενα gaming PC και να χρειάζεσαι οπωσδήποτε laptop πάρε ενα μεταχειρισμένο ή κάτι πολυ φθηνο.... χάνουν πολυ την αξία τους και σε επιδόσεις σε game με τον καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Acer που εχω δει σε γνωστους...σε 3-6 μήνες τα υλικά τους και τα χρώματα διαλύονται... βέβαια υπάρχουν οι εγγυήσεις αλλα τι να το κάνεις αν καθε 3 και λίγο τρέχεις σε αντιπροσωπείες....

 

3 laptops Τοshiba εχω αλλάξει... το τελευταία το εχω 2 χρόνια σχεδόν...και ακόμα ειναι σαν καινουριο....του αλλαξα και το πληκτρολόγιο και φαινεται τελείως του κουτιου... και αν εχει δουλέψει πάνω του...μόνα τα stickerakia του εχουν φύγει... και σε αυτο επαιζα και BF2 με ΑΤΙ Χ600SE 256MB και μια χαρά...πόσο μάλλον στα τελευταίας γενιάς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi paidia. Eimai foititis kai eimai metaxi ton 6 parakato laptop 15.4" othoni gia gaming 1100-1300 euro. Tha me voithisete na dialekso? Parakalo valteta me sira protimisis kai enaferete episis tous logous gia tous opious ta protimate. Efxaristo prokatavolika.:-)

 

Link.png Site: HP Compaq 6710b

Link.png Site: Toshiba Satellite A200-19L

Link.png Site: Acer Aspire 5920G-602G25MN

Link.png Site: Acer TravelMate 5720G-702G25MN

Link.png Site: Acer TravelMate 5720-602G20Mi

Link.png Site: Fujitsu Siemens Amilo Xi 2428-004

 

Από τι στιγμή που σκέφτεσαι να δώσεις πάνω από 1000 Euro για laptop καλό θα ήταν να κοιτάς κάποια βασικά πράγματα.

 

Εκτός από τις διαφορετικές εταιρίες καλό είναι να δεις τι επιπλέον services σου προσφέρει.

 

Με μια γρήγορη ματιά βλέπω ότι ΜΟΝΟ το toshiba έχει 2 χρόνια εγγύηση..

Αν και 3 από τα laptop που αναφέρεις έχουν σχετικά καλές κάρτες γραφικών εγώ θα σου πρότινα αν διαβάσεις κανένα full review για το κάθε μοντέλο ξεχωριστά ώστε να καταλήξεις κάπου..

 

Επίσης μην ξεχνάς ότι όσο καλύτερη η κάρτα γραφικών τόσο γρήγορα πέφτει ο χρόνος ζωής της μπαταρίας και από τη γνωρίζω η Dell είναι από τις μοναδικές εταιρίες που έχουν 9 cell μπαταρίες.

 

 

Τα λεφτά είναι δικά σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx paidia gia tis simvoules. To laptop to thelo giati spoudazo se alli poli kai pigenoerxome sixna opote gia desktop den to polivlepo. Tora afto pou me endiaferei den einai toso i bataria oute i efkolia metaforas. To laptop to thelo gia gaming mono. Apo apopsi piotitas nai, ta acer den einai kai poli kali epilogi. Borei kanenas pou asxolite na mou vrei kapia alli epilogi ektos ton 6 pou proanefera??? Efxaristo kai pali paidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Πάρε ένα σταθερό για παιχνίδια και ένα Laptop για τα ταξίδια. Με 1200-1300 ευρωπουλάκια τα βολεύεις και τα δύο άψογα.

2. Αν το (1) δεν είναι εφικτό τότε αναγκαστικά απο τα προαναφερόμενα μοντέλα πας σε ACER και FUJITSU με την Nvidia 8600 και ΑΤΙ 2600. Προς θεού όχι τα μοντέλα με την Χ3100.

3. Τα νέα Acer έχουν οθόνες καλύτερες για gaming με πολύ μικρούς χρόνους απόκρισης και εξαιρετικά ηχεία. Υστερούν βέβαια λίγο σε ποιότητα.

4. Υπάρχουν και άλλα μοντέλα (ειδικά της TOSHIBA) που είναι πιο αξιόπιστα και νομίζω θα καλύψουν τις ανάγκες σου. Ρίξε μια ματιά στα υπόλοιπα θέματα του forum και θα πάρεις αρκετές ιδέες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MAKRIA....Poli makriaaaaaaaa.... apo ta Acer.

Poli evesthita kai me to paramikro thes treximo gia service pou den yparxei.

Diladi gia na katalaveis dikos mou etixe na to stilei sto service kai den eixe Laptop gia 3 mines.

O noon noito.

Protino Amilo dioti to exo kai to zw kai den parousiastike to paramikro ston ena xrono pou doulevo kathimerina 10 ores mazi tou.

Gia ta ypolipa den mporo na ekfero apopsi giati apla den ta xero

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

polidis sxetika me ta amilo eisai pantos apo tous tixerous.ta provlimata pou diavazw k vlepw ka8e allo apo liga einai.mono kala klimatistika kserei distixws na vgazei i fj k kapoia high end montela tis pou k auta einai panakriva.poia ipeu8ini etairia svinei forum apo ti kentriki tis selida logw pollwn paraponwn sto sigkekrimeno?oso g acer entaksei min ta kanoume tragika.apla i etairia exei panta poli poio kala components se sigkrisi me alles etairies stis idies times alla oso afora ti texniki ipostiriksi einai aisxos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να μας ελεγες και τι παιχνίδια θα παίζεις στο laptop? Για να καταλάβουμε τι απαιτήσεις θα έχεις? Εγω Turbo X δεν θα εφτιαχνα αν σε ενδιαφέρει και λιγο η ποιότητα κατασκευής...Μια φίλη που εφτιαξε μου φάνηκε πολυ φτηνιάρικο, ζεσταινοταν αρκετα και γενικά η ποιότητα κατασκευής ηταν άθλια για τα αρκετα λεφτά που έδωσε... αυτα πριν 1 χρόνο ισως τώρα να το έχουν διορθωσει αυτο στο ΠΛΑΙΣΙΟ..

 

Εγω μάλλον σε αυτο θα κατέληγα στην θεση σου αν και πλησιάζει το άνω όριο τιμής που εχεις θέσει...

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1028472

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...