Προς το περιεχόμενο

Canon A-570 IS


LIONOR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

την εχει αγορασει κανεις να μου πει αν αξιζει η αγορα της ή οχι....

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα :-)

 

Είναι καλή και τίμια μηχανή για ερασιτεχνική χρήση.

Αν εκτυπώνεις σε φωτογραφείο , μέχρι 20χ30 , θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα.

Λίγο στο flash , όσον αφορά τα κόκκινα μάτια , ίσως να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα αλλά θα είναι μικρό σε έκταση σε σχέση με το πρόσφατο παρελθόν.

 

Διάβασε και εδώ

Θα βρείς χρήσιμες πληροφορίες από ανθρώπους που κατέχουν καλά το "άθλημα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο dpgr δεν λενε τπτ, εκτος απο τα review που παραθετουνε.. βασικα ψαχνω μια φτηνη μηχανη (σαν ασχετος που ειμαι), που να εχεις τουλαχιστον τα εξη¨ς:

1) οπτικο σκοπευτρο

2)να βγαζει σιγουρα καλες φωτος

3) να εχει βιντεο απεριοριστο στα 640χ480 / 30frame

4)οσο το δυνατον γινεται μεγαλυτερο zoom

 

στο adorama την ειδα μονο 165 ευρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και 16 μήνες την A620, που είναι αρκετά όμοια με την δική σου και δεν έχω απολύτως κανένα σχεδόν παράπονο. Θα ήθελα λίγο καλύτερες λήψεις την νύχτα όσον αφορά τον θόρυβο, αλλά αυτό παραείναι εξειδικευμένο.

Σε αυτά τα λεφτά που λες, είναι προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και 16 μήνες την A620, που είναι αρκετά όμοια με την δική σου και δεν έχω απολύτως κανένα σχεδόν παράπονο. Θα ήθελα λίγο καλύτερες λήψεις την νύχτα όσον αφορά τον θόρυβο, αλλά αυτό παραείναι εξειδικευμένο.

Σε αυτά τα λεφτά που λες, είναι προσφορά.

 

Απο οτι ειδα και εγω μοιαζουνε αρκετα... Να σε ρωτησω 2-3 πραγματακια, ισως λιγο χαζα, μιας και δεν ξερω πολλα απο ψηφιακες: Η οθονη της εχει ευκρινεια; με το φως της ημερας βλεπεις τπτ ή αναγκαστικα χρησιμοποιεις το σκοπευτρο; Οταν κανεις ζοομ η φωτο βγαινει καλη; Πιστευεις οτι το stabilizator που εχει βοηθαει σε τπτ; Το βιντεο ειναι απεριοριστο; σε μια καρτα του 1gb περιπου ποσες φωτο ή ποσα λεπτα βιντεο χωραει; Το βιντεο λεει τπτ; (βλεπεται;) Αναρωτιεμαι γιατι το adorama την εχει 165ευρω ενω στο plaisio ας πουμε την εχει 225 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι ειδα και εγω μοιαζουνε αρκετα... Να σε ρωτησω 2-3 πραγματακια, ισως λιγο χαζα, μιας και δεν ξερω πολλα απο ψηφιακες: Η οθονη της εχει ευκρινεια; με το φως της ημερας βλεπεις τπτ ή αναγκαστικα χρησιμοποιεις το σκοπευτρο; Οταν κανεις ζοομ η φωτο βγαινει καλη; Πιστευεις οτι το stabilizator που εχει βοηθαει σε τπτ; Το βιντεο ειναι απεριοριστο; σε μια καρτα του 1gb περιπου ποσες φωτο ή ποσα λεπτα βιντεο χωραει; Το βιντεο λεει τπτ; (βλεπεται;) Αναρωτιεμαι γιατι το adorama την εχει 165ευρω ενω στο plaisio ας πουμε την εχει 225 ευρω...

 

1) Δεν έχει και την τέλεια ευκρίνεια, αλλά την δουλειά της την κάνει και με το παραπάνω.

2)Με το φως της ημέρας στο 80% των περιπτώσεων δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Τώρα αν ο ήλιος πέφτει ακριβώς επάνω στην οθόνη, ε, θα κρυψεις λίγο την οθόνη κσι τελείωσε. Μέχρι τώρα δεν έχω αναγκαστεί ποτέ να χρησιμοποιήσω το οπτικό σκόπευτρο, επειδή δεν έβλεπα τίποτε με το άλλο.

3)Το ότι έχει οπτικό σταθεροποιητή και όχι ψηφιακό είναι από μόνο του θετικό, είναι σίγουρα αποδοτικότερο. Δεν έχω δουλέψει καμμιά μηχανή με σταθεροποιητή, αλλά είναι πολύ καλό ότι είναι οπτικός.

4) Με το zoom η φωτογραφία παραμένει άψογη.

5)Το βίντεο είναι απεριόριστο, αλλά δεν είναι και τίποτε το αξιόλογο. Αρκετά καλύτερο από τα βίντεο των κινητών, αλλά χειρότερο από κάμερα.

6)Στη μέγιστη δυνατή ποιότητα μία κάρτα του 1GB θα χωράει περίπου 300 φωτογραφίες. Από βίντεο δεν ξέρω.

Αρκετές φωτογραφικές στο Πλαίσιο είναι πολύ πιο ακριβές από άλλα, ούτε εγώ το έχω καταλάβει γιατί. Δεν υπάρχει ανησυχία, το Adorama είναι γνωστό μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=canon+a570

Και άλλοι την έχουν φθηνά. Αυτό που συμβαίνει συνήθως, είναι ότι τα εξειδικευμένα καταστήματα έχουν καλύτερες τιμές στις φωτογραφικές μηχανές, αλλά και το ότι πολλοί κάνουν μόνοι τους εισαγωγές και δεν πληρώνεις και το κέρδος του αντιπροσώπου. Αυτό όμως μπορεί να θεωρηθεί και αρνητικό γιατί κάποιες Ελληνικές αντιπροσωπείες δεν καταλαβαίνουν από Ευρωπαϊκές ή παγκόσμιες εγγυήσεις και αρνούνται να τις επισκευάσουν δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου...απλα σκαλωνω λιγο γιατι μονο στο adorama την εχει 165 ευρω, πουθενα αλλου!

ο λογος ειναι οτι to adorama κανει δικη του παραληλη εισαγωγη,οποτε δεν εχεις εγγυηση της αντιπροσωπειας εδω,αντ αυτου εχεις εγγυηση απο αντοραμα

αυτο σημαινει οτι αν χαλασει την πας αντοραμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο λογος ειναι οτι to adorama κανει δικη του παραληλη εισαγωγη,οποτε δεν εχεις εγγυηση της αντιπροσωπειας εδω,αντ αυτου εχεις εγγυηση απο αντοραμα

αυτο σημαινει οτι αν χαλασει την πας αντοραμα

 

 

 

και αν παθει κατι, σιγα μην την επισκευασει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει η κατάσταση, αλλά η αντιπροσωπεία της Canon στην Ελλάδα (Intersys) από ότι διάβαζα παλαίότερα στο dpgr.gr, δεν έχει και το καλύτερο όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...