Προς το περιεχόμενο

Αδυναμία πρόσβασης σε εξωτερικό δίσκο


LuNaTiC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγκατεστησα προσφατα ενα εξωτερικο δισκο mybook στον εναν απο τους δυο desktop υπολογιστες μου.

 

Ενω ολοι οι δισκοι απο το ενα pc και το αλλο βλεπονται κανονικα δεν εχω καταφερει να κανω τον εξωτερικο να ειναι προσπελασιμος απο το ενα απο τα δυο desktop.

 

Υποψιαζομαι οτι κατι δεν παει καλα με τον υπολογιστη γιατι και σε αλλα προγραμματα οταν παω να κανω εγκατασταση μου βγαζει κατι τρελα για πορους κτλ ...

 

Οταν παω να κανω αντοιστοιχιση δισκο δικτυο παιρνω το παρακατω μυνημα :

 

Δεν ηταν δυνατη η αντιστοιχιση μοναδας δισκου δικτιου επειδη παρουσιαστηκε το παρακατω προβλημα

 

Δεν υπαρχει αρκετος διαθεσιμος χωρος στο διακομιστη για την εκτελεση αυτης της εντολης.

 

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ οποιος ξερει κατι ας μου πει τι να κανω ..εχω τρελλαθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να τον δεις στο ιδιο μηχανημα η δεν μπορεις να τον δεις μεσω δικτυου απο το αλλο μηχανημα? Αν τον συνδεσεις απο USΒ σε οποιοδηποτε απο τα 2 μηχανηματα, χωρις δικτυο δουλευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ενα μηχανημα τον βλεπει στον αλλον θελει drivers

αλλα αυτος που θελει drivers δεν τον βλεπει ουτε μεσω δικτυου...

και ουτε επισης το λαπτοπ μου τον βλεπει ...ενω κανονικα και οι δυο βλεπουν το C:\ του ιδιου pc

 

κατι πρεπει να ειναι με ρυθμισεις δικτυου...

παω να κοιταξω τα λινκ του ευσεβ

 

 

...το ποστ λεει οτι αυτο γινεται οταν εχεις εγκαταστησει Norton..εγω δεν το εχω κανει..btw το εκανα αυτο που λεει ..χωρις αποτελεσμα

 

 

Last Update

Δουλεψε !! μετα απο 100 ρεσταρτ και αλλες 100 αλλαγες τιμων στο irpstackstize τελικα δουλεψε !!!

Ευχαριστω πολυ !

 

Αυτο το προβλημα απο τη δημιουργηθηκε? Norton δεν εχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία! :-)

 

Το πρόβλημα μπορεί να το προκάλεσε άλλο πρόγραμμα. Δεν προκαλείται μόνο από Νόρτον. Ένα άλλο που θυμάμαι ότι είχα δει είναι το Acronis True Image. Πιθανόν να υπάρχουν κι άλλα... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...