Προς το περιεχόμενο

Διαφορες σε 7600gt 256 και 8600 gts 256


tasm2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους εχω την POV 7600 GT 256 και εχω παραγγειλει την MSI 8600 GTS 256 mb ποιες ειναι οι διαφορες; Θα αγοραζα την 8800 GT αλλα ειναι ακριβη ακομα!!Μπορω να κανω sli τις δυο καρτες;

το pc μου ειναι:

CPU:P4 D3,2

MOTHERBOARD:MSI P6N SLI

ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ: Q-TEC 550W

ΜΝΗΜΗ:1GB

ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ:SB 2 zs

VGA:PCI-E POV 7600GT 256 GDDR3

HD:MAXTOR 80 + 250 GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οντως απο 8600GTS να περιμενεις μια μικρη αυξηση επιδοσεων. Μικρη ομως, που να μην δικαιολογει την αναβαθμιση που κανεις...

η 8800GT εχει δπλασιες επιδοσεις απο την 8600GTS στη χειροτερη αλλα οχι διπλασιο κοστος...

Μια 3850 θα ηταν ο,τι πρεπει για την περιπτωση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω Thresh & GeorgeMan ελπιζω να προλαβω και να μην εχει ερθει η καρτα !Αλλιως δεν ξερω αν θα μπορεσει να την στειλει πισω γιατι ειμαι απο επαρχια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να τη στειλεις πισω ειδικα αν δεν την ανοιξεις κιολας πολυ ανετα,

απο που την πηρες? μονο που θα πρεπει να πληρωσεις μεταφορικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και γω με τα όσα είπαν τα παιδιά πιο πάνω. Ακόμα και αν ήρθε η κάρτα κανε τον τρελό και μην ανοιγεις την πόρτα.

 

Και μία σοβαρή παρατήρηση τώρα. Πέτα το q-tec όσο είναι ακόμα καιρός και δεν σου έχει κάψει τπτ ακομα. Μην κοιτάς τα 550 watt, είναι χειρότερο απο τα περισσότερα επώνυμα 360watt. Κατα πάσα πιθανότητα δεν θα σηκώσει την καινούρια κάρτα σου ακόμα και αν είναι η 8600gts (για 8800gt και 3850 ούτε λόγος). Πίστεψέ με θα κάνεις χάρη στον εαυτό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...