Προς το περιεχόμενο

Ποια η γνωμη σας για το Kiss DP-600


spooky178

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους και ολες,προσφατα αγορασα μια TV full HD και οπως καταλαβαινετε θελω να αξιοποιησω στο επακρο τις δυνατοτητες της.Αφου το PC μου ειναι αρκετα παλιο για αναπαραγη hi def αρχειων,ψαχνοντας να βρω τη φθηνοτερη λυση για το σκοπο μου, που ειναι na καταβαζω HD αρχεια απο το net και να μπορω να τα παιξω στην τηλεοραση, ειδα και αυτο το player.Αξιζει το συγκεκριμενο η πρεπει να ψάξω κατι αλλο;Θα ηθελα καποιος που εχει μεγαλυτερη εμπειρια στο θεμα να με βοηθησει και να προτεινει και οποιαδηποτε αλλη εναλλακτικη,βεβαια το κοστος δεν θα ηθελα να ξεπερνα τα 300 - 350 ευρω(μηπως ειναι λιγα:rolleyes:)Thanks in advance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου μακρια απο το kiss. ειναι σκετη πατατα. σε power buy που εγινε γι αυτο το Player οι περισοτεροι χρηστες το εχουν παρατησει στην ακρη. επειδη το hd το εχω φαει με το "κουταλι" αν θες οποιο αρχειο hd κατεβασεις και θες να παιζει μονο μεσω ενος pc θα βρεις την υγεια σου.

γι αυτο κρατα τα λεφτα σου μεχρι να μαζεψεις καποιο ποσο για να φτιαξεις ενα htpc.

με λιγα χρηματα παραπανω μπορεις να φτιαξεις ενα αξιοπρεπες μηχανημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πρότεινα να φτιάξεις ένα φτηνό media center που θα τα κάνει όλα πολύ καλύτερα:

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ - CPU (PER.558218) INTEL DUAL CORE E2160 1.80 GHZ LGA775 - 800 FSB - BOX 69,00 ?

ΜΗΤΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ (PER.522527) ASUS P5B-MX/WIFI-AP 65,50 ?

ΜΝΗΜΗ RAM (PER.554783) KINGSTON KVR667D2N5/1G 1GB PC5300 667MHZ VALUE RAM 19,80 ?

ΚΟΥΤΙΑ - CASES (PER.911001) ASUS TM-210 350W 60,90 ?

ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ (PER.303823) WESTERN DIGITAL 200GB WD2000JS 7200RPM SATA2 56,00 ?

DVD RECORDER (PER.331679) NEC OPTIARC AD-7191A LIGHTSCRIBE BULK BLACK 28,00 ?

 

Σύνολο 299,20 ?

 

αν τα διαθέτεις βάλε ένα 500gb δίσκο ή/και μια κάρτα 8500gt/HD2400pro για ψηφιακή έξοδο

 

και για για περισσότερη χλιδή προσθέτεις:

REMOTE CONTROL (PER.702708) PHILIPS SRM5100/10 MULTIMEDIA REMOTE CONTROL 43,90 ?

WIRELESS KEYBOARD & TRACKBALL (PER.802494) TRUST KB-2950 VISTA REMOTE KEYBOARD 65,00 ?

 

ή κάποιο tv tuner με έτοιμο remote.

 

Το έχει στήσει φίλος μου με 2gb μνήμη (+20?) και το μηχανάκι πετάει :) το κουτάκι είναι πολύ μικρό και εμφανίσιμο για σαλόνι και πάνω από όλα το όλο σύστημα είναι πολύ οικονομικό και απείρως πιο αναβαθμίσιμο από το kiss

 

(οι τιμές είναι από eshop)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.να πω την αληθεια και εγω προς το PC το εβλεπα απλα νομιζα οτι για ενα media center ηθελα πολυ περισσοτερα χρηματα απο αυτα που υπολογιζει ο tarrasque.παντως ημουν ετοιμος για το kiss γνωριζοντας οτι θα πρεπει να κανω καποιους συμβιβασμους αλλα απ'οτι φαινεται η λυση του PC ειναι η καλυτερη. ευχαριστω και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...