Προς το περιεχόμενο

Windows XP σε Laptop Toshiba


rimbo1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα laptop Toshiba A200-1VM με Windows Vista GR προεγκατεστημένα και θέλω να περάσω τα Winsows XP Pro EN. Άλλα όταν παω να κάνω εγκατάσταση με το cd των XP τοτε μου λέει ότι δεν υπάρχει σκληρός δίσκος στο σύστημα μου!

 

Μέτα απο μια αναζήτηση στο φόρουμ προσπάθησα να κάνω την εγκατάσταση αφού χρησιμοποίησα πρώτα το πρόγραμμα nLite, αλλά και πάλι τα ίδια :mad:

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει...pleaz :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai giati o diskos sou einai sata...katarxas to cd ton xp pou tha valeis prepei na exei mesa to SP2 kai me to nlite vazeis kai tous sata drivers pou thes....episis kalutera na valeis ena apta integrated xp me ola ta updates....mazi me tous sata drivers pou tha vreis sto site tis toshiba....kai telos apoti vlepo sikonei mia xara ta vista to laptop sou arkei na ta mikrineis sto 1gb me to antistoixo vlite....megali diafora :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τα XP πρέπει να τα βάλω οποσδήποτε γιατί θέλω να δουλεψω ένα προγραμμα που δεν είναι συμβατο με τα Vista. Φίλε tsakonas όπως σου ανέφερα δοκιμασα και με το nLite αλλά και πάλι προκοπή δεν είδα(μάλλον εγώ θα κάνω κάτι λάθος:rolleyes:).

 

Αν μπορούσε κάποιος να δώσει πιο αναλυτικά οδηγίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην σελιδα http://www.toshiba.gr αναλογα με το μοντελο σου θα βρεις ολους τους 'οδηγους' ακομα και απο την αναλογη Ευρωπαιη σελιδα για xp. Αρκει εκτος απο το μοντελο να καθορισεις και τον κωδικο παραγγελιας που βρισκεται στο drop down menu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην σελιδα http://www.toshiba.gr αναλογα με το μοντελο σου θα βρεις ολους τους 'οδηγους' ακομα και απο την αναλογη Ευρωπαιη σελιδα για xp. Αρκει εκτος απο το μοντελο να καθορισεις και τον κωδικο παραγγελιας που βρισκεται στο drop down menu.

 

Σε ποια ακριβώς σελιδα αναφερεσαι; Ρωτάω γιατί δε βρίσκω πουθενά drop down menu για να βάλω τον κωδικό παραγγελίας που αναφέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...