Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με speedtouch 585v6 & wireless


dj_xeno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, πηρα πριν λίγες μέρες το 585v6 το οποίο ενώ δουλεύει κανονικά για ethernet δεν ανοίγει με τίποτα το wireless. Έψαξα διάφορα sites και δεν βρήκα άκρη πουθενά. Πατάω το κουμπί με το οποίο υποτίθεται οτι ανοίγει το ασύρματο και δεν κάνει τίποτα όση ώρα και να το πατήσω!!! Λέτε να είναι ελατωματικό το ρούτερ; Αλλιώς τι άλλο μπορεί να φταίει; :shock::whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στο interface του speedtouch ,πάτα home network (τελευταία επιλογή αριστερά),έπειτα πατάς WLAN(54 Mbps),κατόπιν πατάς configure και βάζεις τικ στο interface enable μετά apply και θα είσαι ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι ένα απο τα προβλήματα...Και reset του εχώ κάνει και επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις....Αλλά πάλι τπτ!!!Εν τωμεταξύ στο Web Interface ακόμα και στο Home Network δεν υπάρχει πουθενά επιλογή για wlan...Λέτε αν το flushάρω να επιδιορθωθεί;;;Αλλά μετά πως να ξαναβρώ τις αρχικές του ρυθμίσεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι ένα απο τα προβλήματα...Και reset του εχώ κάνει και επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις....Αλλά πάλι τπτ!!!Εν τωμεταξύ στο Web Interface ακόμα και στο Home Network δεν υπάρχει πουθενά επιλογή για wlan...Λέτε αν το flushάρω να επιδιορθωθεί;;;Αλλά μετά πως να ξαναβρώ τις αρχικές του ρυθμίσεις;;

 

den xaneis tipota na to kaneis firmware update.b.otan to kaneis reset ite me palio firmware ite new ginetai resetsta default.to firmware den to xanei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι ένα απο τα προβλήματα...Και reset του εχώ κάνει και επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις....Αλλά πάλι τπτ!!!Εν τωμεταξύ στο Web Interface ακόμα και στο Home Network δεν υπάρχει πουθενά επιλογή για wlan...Λέτε αν το flushάρω να επιδιορθωθεί;;;Αλλά μετά πως να ξαναβρώ τις αρχικές του ρυθμίσεις;;

 

Θα περάσω μία από αυτές τις μέρες να το κοιτάξουμε μαζί. Θα φτιάξεις καφέ όμως, έτσι ξεροσφύρι δεν έρχομαι! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και ο ίδιος δεν το πίστευα όταν μου το είπε ο dj_xeno πήγα και διαπίστωσα πως έχει δίκιο! Το κουμπάκι για την ενεργοποίηση του ασύρματου και μισή μέρα να το πατάς δεν πρόκειται να ανοίξει! Και στο web interface του ρουτεριού δεν υπάρχει όντως τίποτα που να παραπέμπει σε ασύρματο. Αν είναι δυνατόν!!! Και πού δεν ψάξαμε να βρούμε μια λύση αλλά τίποτα, και όσον αφορά την αναβάθμιση του firmware δεν βρήκα και ιδιαίτερη άκρη (χωρίς να το πολύψαξω βέβαια), οπότε Parsifal στηριζόμαστε πάνω σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδι εγω εχω speedtouch thomson 780wl και τπτ. πηγα να βαλω κωδικο ασφαλειας για να μη μου παιρνει ταχυτητα οποιος κι οποιος και απο τοτε δε συνδεεται ασυρματα... αν προσπαθησω να συνδεθω πεφτει το ρουτερ χανω και το τηλεφωνο και ολα. εχω vista.-παιζει ρολο;

διαφωτιστε με!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδι εγω εχω speedtouch thomson 780wl και τπτ. πηγα να βαλω κωδικο ασφαλειας για να μη μου παιρνει ταχυτητα οποιος κι οποιος και απο τοτε δε συνδεεται ασυρματα... αν προσπαθησω να συνδεθω πεφτει το ρουτερ χανω και το τηλεφωνο και ολα. εχω vista.-παιζει ρολο;

διαφωτιστε με!!!

 

dokimase me allo klidoma.pantos na peftei to til mou fenetai paraxeno ektos an exeis voip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε στην παρακάτω διεύθυνση για firmware update:

 

http://downloads.thomson.net/telecom/upgrade/upgrade.htm

ή

στη σελίδα http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1485712 περίπου στη μέση υπάρχει αναφορά για το firmware του 585 από το χρήστη Spanos με σχετική απάντηση.

 

Προσωπικά έχω ένα ακριβώς ίδιο router (speedtouch 585) στο οποίο έχω κάνει το παραπάνω firmware update και όλα δουλεύουν περίφημα...

 

Good Luck!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...