Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ενσωματωμένη κάμερα σε ACER


greeksvensson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα ACER 5600 laptop με ενσωματωμένη κάμερα. Τις τελευταίες μέρες η συσκευή αυτή αντιμετωπίζει πρόβλημα στη σύνδεση της με το σύστημα. Δεν ανταποκρίνεται και νομίζω ότι κάποιο πρόβλημα στις επαφές της σύνδεσης ευθύνεται, καθώς όταν την κουνάω λίγο, που και που θα συνδέεται κανονικά. Πώς θα μπορούσα να επέμβω στο πρόβλημα; Δεν γνωρίζω πως συνδέεται εσωτερικά σε USB και επίσης πέρα από το πρόβλημα της λειτουργίας είναι και ενοχλητικά τα ηχητικά και μη μηνύματα που εμφανίζονται όταν μετακινώ λίγο το laptop και κουνιέται μαζί και η κάμερα δείχνοντας ότι δεν είναι επιτυχημένη η σύνδεση usb με τη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

costas_st γράφε στα ελληνικά αλλιώς θα στο διαγράψουν το μήνυμα. Greeksvensson εγώ θα σου πρότεινα να πας στο κατάστημα που τον πείρες αν είναι εύκολο και να στον κοιτάξουν ή σε ένα κατάστημα που θα είναι πιο κοντά σου πχ (e-shop, plaisio) Αν δεν μπορείς πάλι να το πας σε κάποιο κατάστημα κάτω από τα πατάκια που έχει η οθόνη για να ακουμπά στο laptop όταν την κλίνεις έχει τις βίδες όταν τις ξεβιδώσεις θα δεις την κάμερα και κάνεις τα κουμάντα σου εκεί μέσα. Πάντως αν έχεις χρόνο σου προτείνω να πας στο κατάστημα που τον πείρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...