Προς το περιεχόμενο

αλλαγη εικονιδιου σε φακελο


Bakxos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. εχω ενα φακελο στο desktop και θελω να αλλαξω το εικονιδιο του τοποθετωντας ενα logo. γινεται αυτο? αν ναι πως γινεται? δεν μπορω να το βρω.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεξί κλικ στο εικονίδιο,ιδιότητες,προσαρμογή,αλλαγή εικονιδίου και μετά αναζήτηση και επιλέγεις αυτό που θες (πρέπει να είναι όμως αρχείο με κατάληξη .ico ....αν το έχεις πχ. σε jpg μπορείς να το ανοίξεις με ζωγραφική και το αποθηκεύεις ως .ico) Ελπίζω να βοήθησα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται και από Windows δεξί click στο φάκελο μετά καρτέλα προσαρμογή και πατάς αλλαγή εικονιδίου αλλά μάλλον δεν θα μένεις ικανοποιημένος δοκίμασε να κατεβάσεις το Axialis IconWorkshop το όπιο αλλάζει και φτιάχνει και επεξεργάζεται τα εικονίδια εγώ που το χρησιμοποιώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

 

Edit: με πρόλαβε ο φίλος jakegate7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το ανοιξω με τη ζωγραφικη δεν μπορω να το σωσω ως ico ή οτιδηποτε αλλο. σωζεται μονο δρ jpg tiff bmp και λοιπα τετοια. αρα ετσι δεν γινεται. επισης το Logo ειναι αρκετα μεγαλο και οταν το αλλαζω και το κανω μικροτερο δεν φαιωεται καλα. γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το ανοιξω με τη ζωγραφικη δεν μπορω να το σωσω ως ico ή οτιδηποτε αλλο. σωζεται μονο δρ jpg tiff bmp και λοιπα τετοια. αρα ετσι δεν γινεται. επισης το Logo ειναι αρκετα μεγαλο και οταν το αλλαζω και το κανω μικροτερο δεν φαιωεται καλα. γιατι?

 

Δοκίμασε το πρόγραμμα που ανέφερα πρέπει να σε καλύψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...