Προς το περιεχόμενο

FORTHNET & ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας καταρχας και οπως λεει και ο τιτλος καλα μπερδεματα και <<ξεμπερδεματα>>

Εχω εδω και 1 μηνα περιπου διπλη παροχη υπηρεσιας απο την forthnet σταθερη τηλεφωνια και internet....ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ!

Ξαφνικα και ενω ειχα ενεργοποιησει την υπηρεσια σε εναν συγκεκριμενο αριθμο τηλεφωνου....ξεκιναει ο ΧΑΜΟΣ

Αλλα αντι αλλων, ξεφνικα μπερδευει η ιδια η forthnet( συμφωνα με οσα μου ειπαν) την τηλεφωνικη μου γραμμη (αριθμο) με την γραμμη ( αριθμο ) ενος αλλου ....

Και εκει που ηουν ησυχος αρχισανε τα τηλεφωνα απο αγνωστα ατομα και αντιστοιχα η μη επικοινωνια με τους δικους μου ανθρωπους!

Φανταζομαι πως ολοι ξερετε πως ειναι να σου παιρνουν ξαφνικα τηλεφωνο μεσα στην νυχτα και να πεταγεσαι ή να σχολας τα ξημερωματα και να θες να κοιμηθεις γιατι το απογευμα ξαναπας για δουλεια και να μην μπορεις να ησυχασεις!!

Επισης φανταζομαι οτι ολοι φανταζεστε πως ειναι να μην μπορουν να επικοινωνησουν μαζι σου τα δικα σου ατομα και εσυ ανεμελος να αναρωτιεσαι ΓΙΑΤΙ, και να εχεις το κινητο της δουλειας σου κλειστο περιμενωντας τηλεφωνημα στο σταθερο!

Τελικα με 1.000.000.000.000 προσπαθειες (μιας και η εξυπηρετηση πελατων ειναι ΧΑΛΙΑ) καταφερα να επικοινωνησω με το κεντρο βλαβων και κανανε τελικα 6 ΗΜΕΡΕΣ για να αποκαταστησουν την βλαβη!

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!

Εν τελη ουτε μια συγνωμη ΤΙΠΟΤΑ!

Αποφασισα να κανω διακοπη με τηην συγκεκριμενη ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ εταιρια και κανω ΑΓΩΓΗ αποζημιωσης....

 

Υποψην το δικο μου προβλημα δεν ηταν τιποτα μπροστα σε καποια αλλα, τα οποια εμαθα μεταγενεστερα (απωλειες επαγγελματικων αριθμων κλπ κλπ κλπ)

 

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦ

:devil::devil::devil::devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την μια εχεις τον οτε που παιρνει πολλα και προσφερει λιγα αλλα με συνεπεια και απο την αλλη τους εναλλακτικους που δινουν "σουπερ" υπηρεσιες αλλα απο αξιοπιστια 0.

 

Τελευταια εκανα μια ερευνα αγορας για dsl και ισως και τηλεφωνο αλλα τα ψιλα τους γραμματα απο τη μια στην τελεφωνια και το "θα ενεργποιηθει σε ενα με 3 μηνες(!!!)" σε εστειλαν στον οτε. Καλλιο πεντε και στο χερι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς το παρών προτιμώ την αναξιοπιστία της forthnet πάντως.

να υποθεσω ομως,οτι αυτο το λες απο οικονομικης αποψης και μονο.

γιατι σαν υπηρεσιες,τελικα ειναι κατω απ'τη βαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ΟΤΕ ??

Ειναι φωτια!

Ειχα DSL οταν ακομα η 368 εκανε 50 ευρω τον μηνα!

Αλλα και οι αλλοι που ειναι φθηνοι δεν ειναι καλυτεροι....

ΕΛΛΑΣ το ΜΕΓΑΛΕΙΟ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ΟΤΕ ??

Ειναι φωτια!

 

η Forthnet δεν σου κανει,ο ΟΤΕ ειναι φωτια,και τι θα βαλεις? on telecom? σε βλεπω να ανοιγεις καινουριο τοπικ σε κανα μηνα ξανα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΤΕ ποτε πια, αμαν ειπαμε να φυγουμε απο την ρουφηχτρα τοσα χρονια.

συμφωνω.μαζι σου.να φυγουμε.αλλα δεν βλεπεις που πηγαμε? :-)

υποτιθετε οτι φυγαμε για καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι μια χαρα με 33 ευρω τον μηνα στο cabletv,και οι περισσοτεροι απο ολους που εχουν φυγει και σωθηκαν οικονομικα και ποιοτικα.Καπου καπου εμφανιζετε και ενα ασημαντο ποσοστο να χει και ενα παραπονο που τις πιο πολλες φορες ειναι οκ μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποθεσω ομως,οτι αυτο το λες απο οικονομικης αποψης και μονο.

γιατι σαν υπηρεσιες,τελικα ειναι κατω απ'τη βαση.

 

Σαν υπηρεσία η Forthnet είναι ίσως και ο καλύτερος πάροχος.

Σαν εξυπηρέτηση όλοι γνωρίζοθμε ότι είναι ο χειρότερος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ΕΝΑ πραγμα καταλαβα παιδια....Ολοι μα ΟΛΟΙ εδω στην ελλαδα ειναι για τον π++++ο ΚΑΒΑΛΑ!!

Εχω καταθεσει ήδη στην δικηγορο την αγωγη και δεν μενει παρα να τους την επιδωσει!

Η αξιωση μου ειναι για 50.000.Οσους δικηγορους και αν ρωτησα , μου ειπαν να κνω υπομονη και οτι δεν υπαρχει ακομη δεδικασμενο!

Αλλα το πολυ σε 1 με 1.5 χρονο θα εχω τελειωσει με αυτους....

Και τα 50.000 που τους ζηταω λιγα ειναι....Σιγουρα θα ζητησουν συμβιβασμο , θα σας ενημερωνω συνεχως για το ποσο ΕΞΗΓΗΜΕΝΟΙ Ή ΛΑΜΟΓΙΑ ειναι....

 

ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΙΚΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΑ .... ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι μια χαρα με 33 ευρω τον μηνα στο cabletv,και οι περισσοτεροι απο ολους που εχουν φυγει και σωθηκαν οικονομικα και ποιοτηκα.Καπου καπου εμφανιζετε και ενα ασημαντο ποσοστο να χει και ενα παραπονο που τις πιο πολλες φορες ειναι οκ μετα.

 

 

 

ενα ασημαντο ποσοστο? για διαβασε ολες τις σελιδες του τοπικ double play.δεν νομιζω να ειναι ενα ασημαντο ποσοστο.ειναι ενα μεγαλο ποσοστο.

οικονονικα ναι,σωθηκαμε,δεν αντιλεγω.αλλα ποιοτικα....αστο.

 

voskos_g1,ενταξει,μην περιμενεις να παρεις και 50.000.δεν τους εκανες αγωγη για βιασμο,ουτε για εκμεταλευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

meta apo afta pou diabasa. prepei na zitiso kai ego apo ton ote euros giati edo kai 1 mina to 1 mb connx einai xirotero kai apo 56ara, kai ektos apo afto exo dosei 3 fores blabi kai akoma to ftiaxnoune. ama den apokatasta8ei 8a pao se kamia ipiresia "prostasia katanaloti" na kano ekei qq gia adsl mpas kai bro akri

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...