Προς το περιεχόμενο

κουφο προβλημα σε direct3d(games) και σε video


argiris34

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχας ευχαριστω οοοοολο τον κοσμο που κραταει και ασχολειτε με το site βοηθαει παρα πολυ αν και δεν χρειαστηκε και δεν ειχα κατι να συνεισφερω τοσο καιρο που το παρακολουθω

 

εφτασε ομως η ωρα να ζητησω και εγω την βοηθεια σας

 

καταρχας το συστημα μου ειναι το εξης

 

gigabyte ga-k8n ultra nforce4 m/b

amd 4200 x2 socket939

asus 7950gx2 sli

2gb ram

windows xp sp2

forcware 169.09

 

το προβλημα τωρα ενω ολα πηγαιναν μια χαρα στο pc επαιζα το crysis stalker εβλεπα τα βιντεακια μου κτλ ξυπναω χτες το πρωι και μετα τον καφε βαζω λιγο το stalker ολα σε slow motion και εννοω ακριβως αυτο δεν εσπαγε δεν εσερνε το fraps αντι για τα 30-50 Fps εδειχνε τωρα minimum 90 τα παντα ηταν τελεια, smooth κινηση,σωστα γραφικα χωρις artifacts απλα πηγαιναν ολα αααααργα

δοκιμαζω και καποια αλλα παιχνιδια ολα το ιδιο τσεκαρω με ενα ραλακι και ο χρονος που εδειχνε το χρονομετρο του ηταν περιπου στο 1/3 του πραγματικου στα Videos μεσα στα παιχνιδια το βιντεο πηγαινε αργα και ο ηχος εσπαγε σαν να επαιζε και να σταματουσε για να περιμενει το video στα videos τωρα windows player, bsplayer ολα κομπλε με videolan ομως παλι το ιδιο το βιντεο να πηγαινει αργα και ο ηχος να σπαει και να περιμενει

βρηκα κατι παρομοιο στο ιντερνετ και εβαλα αυτο το hotfix WindowsXP-KB896256-v4-x86-ENU.exe

 

το αποτελεσμα πηγαινε το βιντεο ενα τι γρηγοροτερα ο ηχος σταμουσε για λιγοτερο hardware δεν ειναι δοκιμασα σε αλλο partition και ηταν κομπλε ενα γρηγορο τσεκ που εκανα με outpost και norton corporate δεν βρηκε τιποτα

 

να σημειωσω οτι το προβλημα δεν εμφανιστικε μετα απο reboot το βραδυ ηταν ενταξει την αλλη μερα το πρωι αυτο χωρις να κλεισει το pc

 

βοηθηστε ρε παιδια παω να τρελλαθω με αυτο το πραμα

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πάθει και εγώ. Μια επίσκεψη στο bios με έκανε να δω ότι τα cpu settings(fsb, πολλαπλασιαστής) ήταν αλλού γι' αλλού. Και αυτό να μην είναι πάντως, σκάλισε λίγο το bios!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστευω αφου δοκιμασα σε αλλη εγκατασταση στο ιδιο Pc και δεν ειχα προβλημα θα ριξω μια ματια αν και το nvidia manager τα δειχνει σωστα

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bios οκ

spyware και virus οκ

τα νευρα μου !!!!

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι κατι με το directx εχει να κανει αλλα δεν μπορω να εντοπισω τι δεν γουσταρω να κανω format χωρις να εντοπισω το προβλημα και αν το ξανακανει τοτε τι; ξανα φορματ

ολες οι ιδεες ευπροσδεκτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti allakses sto pc sou ? einai koinoxrhsto ?

PAre enan Direct X Destroyer kai ksanakane install.

 

An k proswpika tha sou lega na deis thermokrasies

sto pc sou kathws k na koitakseis problhma xwrou

sto disko, kane k ena checkdisk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι θερμοκρασιες ειναι φυσιολογικες , χωρο εχω αφθονο για directx destroyers δεν ειχα ακουσει θα το δοκιμασω και βλεπουμε

ευχαριστω παντως

τιποτα καινουριο δεν εχω βαλει πριν απο κανα μηνα εβαλα μια nvidia 7950gx2 αλλα ολα δουλευαν μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update

εκανα μια καθαρη εγκατασταση και το προβλημα εμφανιστηκε και εκει μαλλον πρεπει να κοιταξω και το hardware για να συμπληρωσω τα στοιχεια του συστηματος οι μνημες ειναι 1χ1gb και 2χ512mb ολα διαφορετικες μαρκες και το τροφοδοτικο ειναι thermaltake 550w

θα κοιταξω μηπως ειναι κατι σε σχεση με hardware

ευχαριστω για την βοηθεια θα ενημερωσω αν βρω τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...