Προς το περιεχόμενο

Excelcior JET


Dimmu_Borgir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι εγώ...τιποτα το ιδιαιτερο.

Καταρχην για πολυ complex συστηματα οπου εχουν χρησιμοποιηθει πολλα feατure της Java , μαλλον δεν τα παει και τοσο καλα ετσι ωστε το native κωδικας που παραγεται ειναι αμφιβολου ποιοτητας.

 

Γενικα μου αφησε την εντυπωση οτι δεν ξερεις πραγματικα τι κανει απο κατω και φτηνει ολα αυτα τα Binary , και αυτο εχει ως αποτελεσμα να εχεις τρελα αποτελεσματα οσο αναφορα τις επιδοσεις...δηλαδη η εφαρμογη εκει που την περιμενεις να ειναι γρηγορη , να εχει πολλα προβληματα.

 

ειχα κανει κατι μικρα τεστακια σε απλες φορμες οπου εκει δουλευει μια χαρα...παρολα αυτα δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα.

 

Επισης θελει πολλααααααα λεφτα για license , και γενικα σαν λυση δεν εχει ακουστει τοσο πολυ....

 

Αν θες πραγματικα καλο native compiler ο οποιος να υποστηριζει σχεδον ολα τα features της Java (μεχρι και Reflectiοn στην τελευταια εκδοση ) δοκιμασαι τον gcj (GNU compiler for Java)http://gcc.gnu.org/java/ . Ειχα παιξει μαζι του σε Linux , βεβαια επειδη εν ειμαι linux Literate μου εβγαλε την πιστη μεχρι να τον στησω σωστα,,,..αν εχω χρονο θα ηθελα να δοκιμασω και την εκδοση του για Windows....εχω την εντυπωση πως υπαρχει

 

αυτα....το θεμα με τους native compilers και την Java ειναι μεγαλο..νομιζω η λυση τελικα θα δοθει απο την ιδια την Sun και το επερχομενο VM αλλα μαλλον και ανανεομενο compiler (JDK 1.5 με την ονομασια Tiger ) . Οπου πια θα εχουν μαλλον συμφωνα με ολς τις ενδειξεις JIT , και πιο sofisticated garbage collection.

 

Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Phra apo ena filo mou mia Personal edition kai ekana merika testakia gia na dw ti trexei me ta executables. Alla epeidh kuriws grafw me Jbuilder otan xrhsimopoiousa orismena paketa ths borland den mporouse na ta kanei compile kai arxisa na to psaxnw to 8ema gia na dw ti ginetai.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δουλευω και εγω σε Jbuilder , μερικα πακετα του , κατι databinding ιστοριες μπορεσα να τις περασω...τωρα δεν ξερω πια components δεν μπορεσαι να σου στησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...