Προς το περιεχόμενο

Ps3 vs VGA


personGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω να συνδέσω ένα playstation 3 με την οθόνη του υπολογιστή μου, που όμως διαθέτει μόνο είσοδο VGA(ξέρω είναι απαρχαιωμένη)...

 

Μήπως έχετε καμια ιδέα πως θα το καταφέρω χωρίς τυχόν προβλήματα και χωρίς να χρειάζεται να άλλαξω άμεσα οθόνη(κάποια στιγμή θα γίνει...)

 

 

Plz απαντήστε....:rolleyes::rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το site λέει ότι δουλεύει με Ps3, και η μαμα εταιρία το έχει και στο Ps3 section

http://www.xcm.cc/xcm_1080p_vga_box.htm

Μέχρι και την φωτογραφία του Ps3 έχει το κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να συνδέσω ένα playstation 3 με την οθόνη του υπολογιστή μου, που όμως διαθέτει μόνο είσοδο VGA(ξέρω είναι απαρχαιωμένη)...

 

Μήπως έχετε καμια ιδέα πως θα το καταφέρω χωρίς τυχόν προβλήματα και χωρίς να χρειάζεται να άλλαξω άμεσα οθόνη(κάποια στιγμή θα γίνει...)

 

 

Plz απαντήστε....:rolleyes::rolleyes:

 

First Look: HD Fury Gamer Edition 2008 - Plug 'n Play HDMI to VGA

 

"Don't replace your expensive TV, projector or monitor. Add an HDMI digital input up to 1080p and enjoy HD gaming & watch HD-DVD/Blu-ray today !" This is the punch-line that the HD Fury team are using for the new Gamer Edition of their product. The new version is a straight HDMI to VGA cable that includes a HDFury module, so now it is a plug and play solution and offers HDMI to VGA all in one cable. It promises to transform any RGB display into a HDCP compliant device and allows for HD gaming on PS3/Elite, Blu-ray/HD-DVD playback up to 1080p. We've been promised full details on the product early next week.

 

http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=23232

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή Modecris ίσως το καλώδιο που αναφέρεις μπορεί να αργήσει και ίσως την τιμή του δε θέλω να τη σκέφτομαι, υπάρχει δυνατότητα να κάνω το εξής και να είμαι μια χαρά:(?)

 

Να πάρω ένα hdmi to dvi-d καλώδιο, να το συνδέσω στην hdmi θύρα της κονσόλας και από εκεί να πάρω έναν dvi-i to vga μετατροπέα για να το συνδέσω στην οθόνη???

'Η θα υπάρξουν προβλήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η χρήση των συγκεκριμένων καλωδίων είναι Dvi->Hdmi για κάρτες γραφικών με έξοδο Dvi. Θα δουλεύει όμως αντίστροφα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι άσχετος από αυτά γι'αυτό και ρωτάω...

 

Αλλά απ'ότι διάβασα σε κάτι forums του εξωτερικού δε γίνεται καθώς το Hdmi είναι σχεδιασμένο να χειρίζεται μεγαλύτερο εύρος data από vga...

 

Μάλλον θα πάρω την κονσόλα κατά τα Χριστούγεννα, μαζί με οθόνη που έχει είσοδο hdmi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρω σας έχω πρήξει, αλλά αν βρω μια οθόνη με dvi-d είσοδο(ή Hdmi Καλύτερα), και με υποστήριξη προτωκόλλου HDCP, αλλά με μέγιστη ανάλυση 1680x1050, θα έχω κάποιο πρόβλημα στα γραφικά???(τύπου παραμορφώσεων εικόνας...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...