Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για εργασία επιχ.σχεδίου(business plan)


kostas25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά πρέπει να κάνω ένα business plan για μια εταιρία και ο καθηγητής μας δεν μας εξήγησε τίποτα, οπότε θα ήθελα να μου πεί όποιος ξέρει κάτι π.χ.την δομή του,χρήσιμες συμβουλές και αν έχετε κάνει και εσείς κάτι παρόμοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εδώ δεν είναι το καλύτερο μέρος για εξηγήσεις τέτοιων θεμάτων, θα προσπαθήσω να σε διαφωτίσω όσο μπορώ.

 

Το επιχειρηματικό σχέδιο (Business Plan στα Ξενικά)το καταρτίζουμε για τους παρακάτω σκοπούς:

 

1. Για να προσελκύσουμε επενδυτές στην επιχείρηση μας

2. Για να πουλήσουμε σε κάποιον την επιχείρηση μας

3. Για να αναθέσουμε σε κάποιον άλλο την διοίκηση της επιχείρησης μας

4. Για να βρούμε επενδύτες για να ανοίξουμε μία επιχείρηση.

 

παρακάτω κάποια link για να δεις περί τίνος πρόκειται:

 

http://www.bplans.com/dp/

http://www.score.org/template_gallery.html?gclid=CMeypeX3hpACFRtNZwodN36KsA

http://www.disabled.gr/lib/?p=12874

 

Βέβαια μπορείς να βρεις και σχετικά φτηνά βιβλία που θα σε βοηθήσουν περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 11 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 11 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Παιδια μηπως μπορει καποιος να μου δωσει ενα ετοιμο business plan γιατι εχω προβλημα??

 

*εχω φτιαξει το δικο μου αλλα αλλαξε την προθεσμια κατα μια εβδομαδα νωριτερα(δλδ για αυριο ή δευτερα) κι εγω δεν εχω τελειωσει και δινω απειρα μαθηματα...

 

προπτυχιακος ειμαι απλα θα βοηθησει πολυ και ειναι κριμα γιατι εχω κανει τη περισσοτερη δουλεια και θα την ολοκληρωσω ετσι κι αλλιως..απλα οχι μεχρι αυτη τη δευτερα...:/

 

Αν μπορει καποιος να βοηθησει..και την αλλη δευτερα θα του δειξω το δικο μου ://

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 11 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 11 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Παιδια μηπως μπορει καποιος να μου δωσει ενα ετοιμο business plan γιατι εχω προβλημα??

 

*εχω φτιαξει το δικο μου αλλα αλλαξε την προθεσμια κατα μια εβδομαδα νωριτερα(δλδ για αυριο ή δευτερα) κι εγω δεν εχω τελειωσει και δινω απειρα μαθηματα...

 

προπτυχιακος ειμαι απλα θα βοηθησει πολυ και ειναι κριμα γιατι εχω κανει τη περισσοτερη δουλεια και θα την ολοκληρωσω ετσι κι αλλιως..απλα οχι μεχρι αυτη τη δευτερα...:/

 

Αν μπορει καποιος να βοηθησει..και την αλλη δευτερα θα του δειξω το δικο μου ://

 

thanks

 

torrents

ψαξε για

 

business plan

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 11 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 11 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Ψαχνω αλλα δε βρισκω τπτ στα ελληνικα! Θα επερνα ενα απο τα πολλα που κυκλοφορουν χυμα στο ιντερνετ αλλα με ενα απλο κοπυ παστε θα με πιασει και τοτε τη...πατησα!

 

Αλλα αν δεν εχει δημοσιευτει δεν θα υπαρχει προβλημα..θα του ριξει μια γρηγορη ματια(οχι παραπανω μιας και ειμαι σε προπτυχιακο επιπεδο οπως ειπα) και θα τη πεταξει...

 

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει. Ειλικρινα δεν θα υπαρχει κανενα κοστος για εκεινον, και θα εχει βοηθησει κι εμενα παααρα πολυ!!

 

Αυτα..ευχαριστω ://

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...