Προς το περιεχόμενο

Αγορά φωτογραφικού εκτυπωτή


anetos1999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γεία σας. Είμαι καινούργιος στο forum και θέλω την βοήθεια σας στην αγορά ενος φωτογραφικού εκτυπωτή. Διαθέτω 150-180 Ευρώ για αγορά ενός φωτογραφικού εκτυπωτή και θέλω μερικές πληροφορίες απο κάποιους που γνωρίζουν λίγα πράγματα γύρω απο αυτό. :-)Εχω ακούσει τα εξής:

Οι εκτυπωτές epson και HP είναι οι καλύτεροι στην αγορά.

Μεταξύ αυτών : οι epson προσφέρουν καλύτερη ποιότητα εκτύπωσης αλλά είναι λίγο αργοί σε σχέση με τους HP.

Επίσης με τα μελανάκια τι παίζει; είναι καλύτερα ένας εκτυπωτής να διαθέτει 5,6 ή 8 μελανάκια ή λιγότερα και γιατί. Από άποψης αντικατάστασης μελανιών πως πάνε οι τιμές σε αυτά;

Θέλω ο εκτυπωτής να έχει οθόνη προεπισκόπησης φωτογραφιών, να διαθέτει card reader και να βγάζει καλές φωτογραφίες. Ακούω ιδέες παιδιά.Εχετε να μου προτείνετε κάποιο μοντέλο:Θέλω την γνώμη και απο κάποιους που ήδη χρεισιμοποιουν φωτογραφικό εκτυπωτή

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τον epson r340 που αντικαταστήθηκε με τον 360άρη.

Εκτυπώνει θαυμάσια,οι ρυθμίσεις είναι πολλές για τους προχωρημένους ή όχι, αλλά δεν τον έχω συγκρίνει με άλλους για να ξέρω σε τι επίπεδο ποιότητας βρίσκεται.

Πάντως οι μελάνες της φωτογραφίας αντέχουν ακόμα και με βούτηγμα σε νερό.

R340 και R360 δεν έχουν μεγάλες διαφορές.

Και εκπληρώνουν τα κριτήρια που ζητάς,προεπισκόπηση,card reader,εκτύπωση cd,dvd κτλ.

Μπορείς και στο USB που βρίσκετε μπροστά να βάλεις και ένα bluetooth για απευθείας εκτύπωση από κινητό με μπλε δοντάκι.

Προσωπικά αν αυτή την στιγμή άλλαζα τον epson θα έπαιρνα πάλι epson.

Τιμές της κάθε μελάνης κυμαίνονται στα 17 έκαστο Χ 6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γεία σας. Είμαι καινούργιος στο forum και θέλω την βοήθεια σας στην αγορά ενος φωτογραφικού εκτυπωτή. Διαθέτω 150-180 Ευρώ για αγορά ενός φωτογραφικού εκτυπωτή και θέλω μερικές πληροφορίες απο κάποιους που γνωρίζουν λίγα πράγματα γύρω απο αυτό. :-)Εχω ακούσει τα εξής:

Οι εκτυπωτές epson και HP είναι οι καλύτεροι στην αγορά.

Μεταξύ αυτών : οι epson προσφέρουν καλύτερη ποιότητα εκτύπωσης αλλά είναι λίγο αργοί σε σχέση με τους HP.

Επίσης με τα μελανάκια τι παίζει; είναι καλύτερα ένας εκτυπωτής να διαθέτει 5,6 ή 8 μελανάκια ή λιγότερα και γιατί. Από άποψης αντικατάστασης μελανιών πως πάνε οι τιμές σε αυτά;

Θέλω ο εκτυπωτής να έχει οθόνη προεπισκόπησης φωτογραφιών, να διαθέτει card reader και να βγάζει καλές φωτογραφίες. Ακούω ιδέες παιδιά.Εχετε να μου προτείνετε κάποιο μοντέλο:Θέλω την γνώμη και απο κάποιους που ήδη χρεισιμοποιουν φωτογραφικό εκτυπωτή

Ευχαριστώ πολύ

Θέλεις να τυπώνεις μόνο φωτογραφίες και εάν ναι καλύπτεσαι με διάσταση 10χ15;

Ρωτώ διότι εγώ έχω πάρει καθαρά φωτογραφικό εκτυπωτή, ο οποίος είναι θερμικής εκτύπωσης με πάρα πολύ καλή ποιότητα εκτύπωσης και πολύ φθηνό κόστος.

Δες εδώ:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.406701

http://www.e-shop.gr/show_ana.phtml?kodikos=ANA.SAM40000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ που απαντήσατε. Για αυτό που ρωτάει ο φίλος μανος2, θέλω τον εκτυπωτή για εκτύπωση έγχρωμου κειμένου και για φωτογραφίες. Είδα για τον epson stylus photo 360 τον καινούργιο της espon και μου φαίνεται καλός. Μπορεί να μου πει κάποιος απο κατανάλωση μελανιού πως πάει; και εαν κάποιος τον χρησιμοποιεί μπορεί να μου πει τις εντυπώσεις του; Αξίζει τα λεφτά του( γύρω στα 175 E) Καθαρισμό μελανιώς απαιτείται συχνά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά και στους Canon? Εγώ έχω Canon και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος σε όλες τις εκτυπώσεις κυρίως τις φωτογραφικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

175 ευρω δεν ξερω που τον ειδες. Ο EPSON εχει περιπου στα 120 αλλα...

Φωτογραφικος εκτυπωτης = CANON

Αυτο το λεω εχοντας δοκιμασει αρκετα μοντελα.

Αν θελεις πολυμηχανημα παρε με κλειστα ματια αυτο....

http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=canon+mp600&page=1&cat_id=65

 

Φοβερος εκτυπωτης.

Κοιτα αναλυση εκτυπωσης. 9600x2400

 

ΚΑι Ο EPson καλος ειναι αλλα με αναλυση 5760 x 1440

 

Ο canon ειναι καλυτερος.

Αν μπορεις παρτον

Ενα ειναι σιγουρο... ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...