Προς το περιεχόμενο

Ποιά είναι η αποψή σας;


g_kol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

θα ήθελα να μάθω ποιά είναι η γνώμη σας για το εν λόγω μηχάνημα, σαν ποιό οικονομική λύση.

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=05&category=69980227&product=1047310

 

οι εφάρμογες που θέλω ν α υποστίριζει είναι:

 

3ds max

AutoCAD

Photoshop

Corel

 

Αν γνωρίζει κάποιος αν αυτοί οι τυποποιημένοι servers μπορούν να πάρουν άλλες καρτες γραφικών και ποιο συγκεκριμένα 2 sli

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977735&product=1048236

 

Είμαι σε απόγνωση και ψάχνω μια σχετικά οικονομική λύση με >4GB RAM και δυνατό CPU γιατι το υπάρχον μηχάνημα δεν συμβαδίζει με τις νέες απαιτήσεις των project μου.

 

Σας ευχαριστώ.

 

Φιλικά Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην το θεωρήσετε διαφήμιση του εν λόγω καταστήματος, αλλά από οτι είδα και στο banner του site υπάρχει σχετικλη διαφήμιση του καταστήματος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, οντως υπαρχει και στη σελιδα που ανοιξα τωρα..παντως η προταση του φιλου για το νεο συστημα- καλοριζικο αν το παρεις- θα τον καλυψει σχεδον απολυτα. Μια ομως συμβουλη. Ζητησε γραπτη εγγυηση για ολα τα υποσυστηματα του ή ολοκληρο το συστημα αφου αφορα επαγγελαμτικη χρηση και ολα τα συνοδευτικα εγγραφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητησε γραπτη εγγυηση για ολα τα υποσυστηματα του ή ολοκληρο το συστημα αφου αφορα επαγγελαμτικη χρηση και ολα τα συνοδευτικα εγγραφα.

 

Ευχαριστώ 21century αυτό εννοείτε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sli ειναι της NVidia.Η κάρτα που παραθέτεις ομως, της ΑΤΙ

 

Εννοώ την ίδια συνδεσμoλογία από ATI...

Νόμιζα ότι είναι το ίδιο :o.

 

Η ΑΤΙ δεν συνδεόνται με το ίδιο τρόπο; και επι της ευκαιρίας θεωρείτε οτι είναι υπερβολή η συγκεκριμένη διάταξη καρτών;

 

Δεν με απασχολεί το gaming μονο εφαρμογές 3d....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...